جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ |۱۶ صفر ۱۴۴۳ | Sep 24, 2021
سلیمانی

حوزه/ نماینده ولی فقیه در کاشان گفت: به قول امام خمینی(ره) لازم نیست که ما با قدرت های عالم ستیز مبارزه کنیم بلکه اگر ظرفیت های خود را محافظت کنیم و وحدت داشته باشیم دنیا الزام دارد که به اسلام احترام بگذارد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، آیت الله عباسعلی سلیمانی در وبینار ظرفیت‌های راهبردی جهان اسلام در مواجهه با بلایا و مصائب که به صورت اینترنتی و به همت مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به مناسبت هفته وحدت برگزار شد، اظهار کرد: خدا را سپاسگزاریم که علمای بزرگ امت اسلامی به این نتیجه رسیده‌اند که رفع مشکلات امت اسلامی در گرو وحدت امت اسلامی است.

وی با بیان این که جریان استکبار سعی بر تفرقه دارد و برخی از حاکمان مزدور که آب بر آسیاب دشمن می ریختند، امت مسلمان را قطعه قطعه کرده بودند، گفت: قرن‌ها  ثروت‌های مسلمانان به غارت می‌رفت و سرنوشت مسلمانان به دست دیگران رقم می خورد تا اینکه شخصیت‌هایی مانند نائینی، بروجردی، امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و شیخ محمود شلتوت درصدد بر آمدند که ندای وحدت را سر بدهند و تا حد زیادی هم در این زمینه موفق بودند.

نماینده ولی فقیه  در کاشان با بیان اینکه در مصر به برکت شیخ محمود شلتوت در کنار فقه چهارگانه اهل سنت فقه جعفری هم کرسی پیدا کرد و این گام های موفقی در جهان اسلام بود، افزود: انقلاب اسلامی اهتمام ویژه ای به این مسائل دارد و هر سال همایش سنگینی در زمینه وحدت اسلامی برگزار می‌کند و امسال هم اگر کرونا نبود اهتمام جمهوری اسلامی در برپایی حضوری کنفرانس بود.

وی با بیان اینکه ظرفیت امت اسلامی را هیچ کس نمی‌تواند منکر شود که در نقاط استراتژیک جهان سکونت دارند و گلوگاه های مهم دنیا را در اختیار دارند و بر ذخایر و معادن عالم اشراف دارند، ادامه داد: به قول امام خمینی(ره) لازم نیست که ما با قدرت‌های عالم ستیز مبارزه کنیم بلکه اگر ظرفیت‌های خود را محافظت کنیم دنیا الزام دارد که به اسلام احترام بگذارد .

سلیمانی تصریح کرد: مشکل اینجاست که کشورهای خود باخته مرعوب قدرت استکبار هستند و با اینکه تحقیر هم می شوند و به عنوان گاو شیرده از آنها نام می برند حاضر نیستند که با برادران دینی خود اتحاد ایجاد کنند و اگر این دل فروختگی به بیگانگان را بتوانند از آن عبور کنند و استقلال فکری برای خود بوجود آورند و قرآنی بیندیشند و عمل کنند قطعا آن زمان قدرتمند می‌شوند.

وی گفت: افسوس که برخی از دولت‌ها در مقام تنازع با دیگر کشورهای مسلمان هستند و سرمایه های نفتی آنها تبدیل به بمب و باروت می‌شود و بر سر امت اسلامی ریخته می شود البته آگاهان امت اسلامی خیز خوبی برای دستیابی به وحدت پیدا کرده‌اند و رهبری معظم انقلاب فرمودند که اگر کسی به مقدسات اهل سنت توهین کند من با او مخالفت و مقابله خواهم کرد.

امام جمعه کاشان با بیان اینکه این نوع حرکت، نگاه و نگرش مایه مباهات و افتخار برای جامعه اسلامی است، ابراز کرد: امیدواریم امت مسلمان دشمن و دوست را بشناسند و با دوست، دست برادری بدهند و با دشمن برخورد دشمنانه داشته باشند و ظرفیت‌های خود را به تاراج نگذارند و منسجم کنند و علیه دشمنان بسیج کنند.

وی افزود: متأسفانه امروز به خاطر این نگاه غلط کشورهای در خط مقدم دفاع و مقابله با دشمنان به وسیله فرقه‌هایی که با حمایت برخی کشورهای مسلمان تقویت می‌شوند با مشکلاتی مواجه شده اند و اگر این نگاه نبود امروز دشمن حقیقی اسلام از پا افتاده بود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8