جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | Apr 23, 2021
دیدار فعالان مهدوی با امام جمعه مشهد

حوزه/امام جمعه مشهد در دیدار با فعالان مهدوی استان خراسان رضوی درباره اهمیت بزرگداشت نیمه شعبان گفت: باید با رعایت نکات بهداشتی و محدودیت‌ها، جشن های نیمه شعبان برگزار شود.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری حوزه از مشهد، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، در دیدار با اعضای ستاد مهدویت استان، با بیان این‌که نباید بگذاریم چراغ نیمه شعبان خاموش شود، اظهار کرد: سال‌های گذشته در نیمه شعبان، حرکت‌های جمعی در کل کشور ایجاد می‌شد و مردم برای عهد و پیمان با امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف) راهپیمایی می‌کردند، اما امسال امکان این کار فراهم نیست.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی اضافه کرد: برای برگزاری جشن‌ها، فقط جشن گرفتن در فضای مجازی کافی نیست، بلکه باید با رعایت کامل مسائل بهداشتی و محدودیت‌ها، در فضای حقیقی نیز جشن‌هایی برگزار شود.

وی با تاکید بر این‌که باید ابتکارات بیشتری در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان به خرج داد، خاطرنشان کرد: بررسی کنید که چگونه با ابتکارات و ابداعات بیشتری این مراسم را برگزار کنید، زیرا در آینده مناسبت‌های بسیار مهمی در پیش داریم.

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که باید به دو موضوع  "مباحث فرهنگی" و "برگزاری جشن‌های اعیاد طبق دستورالعمل‌های بهداشتی" توجه داشت، گفت: با تشکیل کمیته‌های مختلف می‌توانید برگزاری جشن‌ها را ساماندهی کنید تا کسی خارج از مسائل بهداشتی اقدام به برگزاری جشن‌های اعیاد شعبان نکند.

امام جمعه مشهد بیان کرد: با راه اندازی کاروان های خودرویی و تزیین سردر خانه‌های مردم، این شادی و شور را به فضای شهر بیاوریم.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8