یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ |۲۹ ربیع‌الثانی ۱۴۴۳ | Dec 5, 2021
تصاویر/ دیدار جمعی از اقشار مردم اهواز با رئیس قوه قضائیه

حوزه/ حجت‌الاسلام والمسلمین اژه‌ای، با بیان اینکه بیکاری زیبنده خوزستان نیست، گفت: عزم قوای مجریه، مقننه و قضائیه کم کردن هزینه ها و حل مشکلات مردم است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در اهواز، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه، امروز در دیدار با اقشار مختلف خوزستان، با بیان اینکه ریشه اغلب جرایم و ناهنجاری های موجود از جمله سرقت های خرد و اعتیاد در خوزستان ارتباط مستقیمی با نرخ بالای بیکاری در استان دارد، اظهارداشت: برای جلوگیری از بروز چنین ناهنجاری ها در جامعه، حمایت از تولید ضروری است.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان نظام در تلاش برای ایجاد مشکلات متعدد برای کشور و ملت هستند افزود: در همین راستا نباید اجازه داد که کارخانجات و فعالیت های اقتصادی دچار چالش و تعطیلی شوند.

رییس قوه قضائیه به تنگناهای پیشرو در مسیر فعالیت دولت اشاره کرد و گفت: این فشارها علاوه بر اینکه برونی است، از داخل کشور نیز دولت را در تنگنا قرار داده است، اما قطعا با همکاری های مشترک سه قوا در مقابل این مشکلات ایستادگی خواهد شد تا وضعیت بهتری را شاهد باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای با اشاره به اینکه برای کنترل بازار، روسای کل دادگستری استانها با سازمان تعزیرات همکاری خواهند کرد افزود: بر همین اساس، برای اینکه بازار کنترل شود و از فشار موجود به مردم کم شود، برخورد جدی با افراد سودجو، گرانفروشی و همچنین احتکار بیش از پیش مورد تاکید دادگستری ها قرار گرفته است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه عزم قوای مجریه، مقننه و قضائیه کم کردن هزینه ها و حل مشکلات مردم است، بیان داشت: از هر پیشنهاد و نظری که باعث بهبود امور و اصلاح رویه ها در ارائه خدمت رسانی بهتر به مردم باشد، استقبال خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای همچنین پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی با کاربری دیگر را مورد تاکید قرار داد و گفت: در این رابطه انتظار می رود دستگاه های اجرایی مربوطه به موقع از انجام چنین ساخت و سازهایی جلوگیری کنند.

وی بیان داشت: مراجعه و پیگیری دستگاه های اجرایی بعد از انجام ساخت و سازها در این اراضی به دادگستری ها مسائل چند وجهی را درپی دارد و همواره پیشگیری از این نوع ساخت و سازها را باید مورد توجه قرار داد.

رئیس قوه قضائیه همچنین کاهش ورودی پرونده ها به دادگستری ها را مورد تاکید قرار داد و گفت: از ظرفیت های مختلفی برای تحقق این امر باید استفاده کرد که مهمترین آن ظرفیت خود مردم از طریق شورای های حل اختلاف و همچنین کارگروه های کارشناسی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به چالش های موجود در استان خوزستان که مهمترین آنها محیط زیست، برخی تبعیض ها و بیکاری است اشاره کرد و گفت: این شرایط شایسته چنین استانی با ظرفیت های فوق العاده موجود نیست.

رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: برای اینکه خوزستان ویژه دیده شود باید ابتدا مسئولان آن پیش قدم باشد و به حل و فصل مشکلات کمک کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در پایان با بیان اینکه پیشنهاد ایجاد شعب حل اختلاف ویژه خانواده شهدا و ایثارگران بررسی خواهد شد گفت: در صورت راه اندازی چنین شوراهایی، قضات با اشراف بیشتر نسبت به مسائل این قشر خواهند پرداخت.

انتهای پیام./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =