جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ |۱ ذیحجهٔ ۱۴۴۳ | Jul 1, 2022
استاندار مازندران

استاندار مازندران با قدردانی از سفر آیت الله اعرافی به استان، بر ضرورت توجه مدیران دستگاه ها و نهادها به فعالیت های حوزه های علمیه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از مازندران، سید محمود حسینی پور، استاندار مازندران در نشست مسؤولان استان با آیت الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور که با حضور نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد با اشاره به این که به واسطه مسئولیت‌های ملی که داشتم الحق والانصاف در حوزه مدیریتی آیت الله اعرافی اتفاقات خوبی افتاد و امروز هم شاهد نگاه مثبت در سفر به مازندران هستیم که به نوبه خودم قدردانی می‌کنم، گفت: امیدوارم با سفر ایشان تحولات خوبی در حوزه علمیه استان شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: چله اول انقلاب را با همه تهدیداتی که بود با هدایت‌های حضرت امام و رهبر انقلاب به خوبی پشت سر گذاشتیم و وارد گام دوم انقلاب شدیم تا بتوانیم با دستیابی به هدف نهایی که همان روز موعود است، گام‌های اساسی را برداریم.

نماینده عالی دولت در مازندران، با بیان این که باید ببینیم جایگاه حوزه‌های علمیه در گام دوم انقلاب کجاست و در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، حوزه علمیه چه نقشی دارد، ادامه داد: افقی که مقام معظم رهبری برای گام دوم انقلاب در نظر گرفتند افق رهگشا و راهبردی است و باید بین دستگاه‌های اجرایی و حوزه‌های علمیه استان یک تعامل راهبردی تعریف کنیم.

وی اظهار کرد: دولت متناسب با گام دوم انقلاب اهدافی را ترسیم کرد که یقیناً اجرایی می‌شود و در استان مازندران یکی از هدف گذاری‌های ما توسعه گردشگری است که از جمله خلاء هایی که در جهان اسلام وجود دارد عدم برنامه‌ریزی برای انجام تفریحات سالم از سوی خانواده‌های مسلمان است که باید در این راستا فکری بیاندیشیم.

حسینی پور، یادآور شد: مازندران، ظرفیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری جهان اسلام را دارد و پیوست‌های فرهنگی در این راستا با نقش محوری حوزه‌های علمیه باید ترسیم شود و نقش دستگاه‌های اجرایی را باید در استان به صورت استراتژیک دیده شود و مجموعه فعالیت‌های دینی مذهبی و فرهنگی حوزه‌های علمیه می‌بایست مورد توجه و دغدغه مدیران دولتی قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به رابطه‌ی استراتژیک دولت سیزدهم با حوزه علمیه با تولید فکر و اندیشه توسعه همه جانبه استان باید رقم بخورد و در روستاها باید پایش جایگاه روحانیان و علما انجام شود و از اندیشه ناب اِسلامی طلاب حوزه‌های علمیه در روستاها باید بهره برداری لازم شود.

حسینی پور گفت: عدم انعکاس مشکلات حوزه علمیه به دستگاه‌های اجرایی یک خلاء است و از ظرفیت روحانیان برای تبلیغ و تبیین مشکلات در روستاها بیش از پیش باید استفاده شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =