جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱ |۱ ذیحجهٔ ۱۴۴۳ | Jul 1, 2022
سردار سلامی

حوزه/ روحانیت بر روی منابر، مساجد و تکیه ها و هیئات مذهبی روح و حقیقت اسلام را بیان نموده و مفسر حقایق قرآن بوده اند و در یک کلام، اسلام را قرن ها جاری کرده اند و اجازه تعطیلی آن را نداده اند و این زیباترین نقش جاودانه روحانیت عزیز ماست.

به گزارش خبرگزاری حوزه، سردار سرلشگر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در کنگره ۴۰۰۰ شهید روحانی استان قم که مصلای قدس قم در حال برگزاری است، اظهار داشت: بحمدالله فضای عطرانگیز، مطهر و دلنشینی بر شهر قیام و اجتهاد، شهر مقدس قم در جوار بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه (س) حاکم است؛ خداوند متعال را سپاس‌گزارم که ما را به محفل شهدای روحانی که تجلی گاه ترکیب علم و اجتهاد و جهاد است و به پابوسی خانواده معظم این شهیدان، نائل گردانیده است.

وی ابراز داشت: ایام متعلق به آزادی شهر زیبای خرمشهر از اسارت مستکبران و همزمان با شهادت فرماندهان و شهدای بزرگواری که در آزادی این قطعه آسمانی سرزمین مان مجاهدت کرده اند، می باشد و این ایام را گرامی می داریم.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان ساخت: ما برای توصیف هر حقیقتی اگر از بستر تاریخ حرکت کنیم، می توانیم به ترسیم شاکله و شخصیت و رخسار آن به ترسیم صورت و سیرت آن بپردازیم؛ بهترین توصیف برای روحانیت معظم ما در طول تاریخ، نگاهی است تاریخی و عمیق به نقشی که این جریان در صیانت از اسلام در طول قرن ها ایفا کرده است.

سردار سلامی تصریح کرد: عالمان ما در تمام ادوار تاریخ حیات اسلام صائنان دین بوده اند؛ مروجان شریعت و مبلغان رسالت الهی در روی زمین بوده اند؛ این عزیزان بوده اند که اسلام را از خطر تحریف حفظ کرده و نجات داده اند و جریان ناب و خالص اسلام را در طول قرن ها در پیکره امت جاری ساخته اند؛ روحانیت بر روی منابر، مساجد و تکیه ها و هیئات مذهبی روح و حقیقت اسلام را بیان نموده و مفسر حقایق قرآن بوده اند و در یک کلام، اسلام را قرن ها جاری کرده اند و اجازه تعطیلی آن را نداده اند و این زیباترین نقش جاودانه روحانیت عزیز ماست.

وی بیان داشت: هرچه ما به میانه قرن چهاردهم هجری و انتهای آن نزدیک می شویم، این نقش برجسته تر، جاودانه تر و مؤثرتر است؛ به خصوص از زمانی که طوفان تمدن غرب از مغرب زمین به مشرق آن حرکت کرد و به تدریج، مظاهر شیطانی؛ اما جلال و جمال به ظاهر زیبای آن تلاش کرد اسلام را از صفحه جغرافیای سیاسی عالم حذف کند؛ غرب تلاش کرد احکام دین خدا را تعطیل کند؛ تلاش کردند اسلام را به مرگ بکشانند و هویت اعتقادی، دینی، ملی مسلمانان را غارت کنند.

سخنران کنگره شهدای روحانی اظهار داشت: غربی ها مسلمانان را چیزی به حساب نمی آوردند و دنیای اسلام را در جغرافیای سیاسی غرب جستجو می کردند؛ به تدریج ارزش های اخلاقی اسلام را می زدودند و هویت انسانی انسان را از غرب جایگزین می کردند و اگر این ماجرا تا امروز ادامه می داشت، مطمئنا از آن اسلام پرفروغ، فروغی نمی ماند و حتی کار به جایی رسید که به تعبیر رهبر معظم انقلاب، بر جنازه اسلام هم شلاق می زدند؛ اما روحانیت معظم ما که همیشه در تاریخ مبارزات استبدادی، ضد استبدادی و استعماری ملت و امت ما نقشی پیشتاز، پیشگام، پیشرونده و جلودار داشته است، با انتشار روح آگاهی در جوامع، جهاد را عامل سعادت مسلمانان قرار داده اند و در انقلاب اسلامی، امام راحل عظیم الشأن مان همچون خورشید اسلام درخشید.

فرمانده کل سپاه ابراز داشت: با حضور امام، حرکت انقلاب ظاهر شد و در یک اعجاب تاریخی و اعجاز الهی، انقلاب اتفاق افتاد و خورشید عالم تاب اسلام از افق ایران این‌بار برای شکست دادن بزرگترین امپراطوری تاریخ بشر به صحنه حیات سیاسی امت اسلام آمد.

سردار سلامی خاطرنشان ساخت: شکست دادن آمریکا در عصر دوران جنگ سرد که دوره انجماد عالم اسلام بود و همچنین ذوب کردن یخ های انجماد و شکست دادن یک قدرت به ظاهر شکست ناپذیر همچون آمریکا، چیزی جز یک اعجاز و نتیجه نصرت الهی برای مؤمنانی که شمشیر جهاد از نیام خارج کرده بودند، نبود.

وی تصریح کرد: برای تحقق عدالت، آزادی انسان، حریت بشر، کرامت فرزند آدم و ... باید حکومت تشکیل داد و اسلام منهای حکومت، بسیاری از ابعاد وسیع خویش را از دست می دهد و امام راحل آمد تا تمامیت اسلام در عالم جاری شود.
فرمانده کل سپاه بیان داشت: این شاهکار روحانیت است که آمریکا را از صفحه این سرزمین مقدس بیرون راند و در مقابل آن ایستاد و به خداوند توکل کرد و عزت را نزد کفار جستجو ننمود.
سردار سلامی با اشاره به فضیلت روحانیت اظهار داشت: شاهکار ولایت، برهم زدن تمرکز شیاطین عالم از این سرزمین و خروج از یک جنگ جهانی است که همه قدرت های باطل برای آن صف کشیده اند؛ شاهکار ولایت، بدون هیچ آسیبی بر این ملت و قدرتمند تر از زمان اول جنگ خارج شدن، شاهکار ولایت است؛ همه قدرت ها که می جنگند، بعد از جنگ ضعیف تر خارج شده و فرسوده و خسته می شوند؛ امروز به آمریکا نگاه کنید، افسردگی، خستگی، عجز، ناتوانی و ... در سیمای او و رهبرانش می بینید؛ اما باید این سوی صحنه را هم نگاه کرد و به ایران اسلامی با رهبری امام خامنه ای نگریست.
وی ابراز داشت: در دوران رهبری امام خامنه ای، ماجراها پیچیده تر شد؛ یکی باید وسط میدان می ایستاد و تمام مؤمنین و مسلمانان را برای جهاد مهیا می کرد و جبهه وسیعی می ساخت؛ باید دشمن  را تعقیب می کرد و باید در دو جهت جلوراندن کشور و توقف دشمن برنامه ریزی می کرد؛ او باید با یک دست شمشیر و با دست دیگر کتاب خدا را نگه می داشت؛ باید دشمن را متوقف کرده و جبین او را به سمت غرب تغییر می داد و مدام او را از صحنه جغرافیای جهان اسلام دور می کرد؛ باید قدرت می ساخت؛ سخت است که هم در فرایند تولید قدرت و همزمان در جنگ حضور داشت؛ اما این کار را با قدرت ادامه داد.
فرمانده کل سپاه خاطرنشان ساخت: امروز دشمن در اتاق های فکر خود شبانه روز در طول این چند دهه برای شکستن اسلام و بازگشتن به تاریخ جهان اسلام، توطئه مستمر می چیند. او مدام می اندیشد؛ دشمن بسیار جدی است؛ صاحب تجربه است و او بزرگترین قدرت اقتصادی جهان بوده و هنوز نافذترین قدرت سیاسی جهان است و هنوز بزرگترین قدرت در عرصه تهاجم فرهنگی است؛ اما روند او به سمت افول است ولی به این معنا نیست که در واقعیت حال، هنوز ضعیف باشد؛ چنین دشمنی با تمام بضاعت و فشار حداکثری و تمام قوا به صحنه آمده است و هنوز بزرگترین قدرت نظامی جهان است.
سردار سلامی اظهار داشت: آمریکایی که امام و رهبر عزیز ما او را شکست داده است، به اندازه تمام قدرت نظامی جهان، قدرت نظامی دارد؛ مجموع بودجه نظامی دنیا ۷۰۰ میلیارد دلار است؛ ولی آمریکا به تنهایی ۷۰۰ میلیارد دلار بودجه نظامی دارد.
وی ابراز داشت: امروز پیشوای ما با اعتماد به نفس و آرامش و شجاعتی مثال زدنی در وسط میدان ایستاده است و زبانم بسته است و نمی توانم بسیاری از واقعیت ها را که تحت هدایت ایشان انجام شده، به زبان بیاورم؛ اما از ما قبول کنید که یک روحانی با دست های جانباز در میانه میدان جهانی، شبانه روز ایستاده و دشمن را بی عمل گذاشته است.
فرمانده کل سپاه بیان داشت: دشمن مجهز است؛ اما نمی تواند عمل کند و دست های قدرتمند او با ایستادگی رهبر عزیز ما بسته شده است.
سردار سلامی اظهار داشت: امروز جهان اسلام به برکت درخشش نور روحانیت از شهدای عزیز تا عالمان بزرگ و در میانه قلب آن، ولی فقیه، اینچنین دستان دشمن را بسته است و کشور را به پیش می برد
وی ابراز داشت: امروز ما هم دچار مشکلات اقتصادی هستیم؛ اما به دنیا نگاه کنید که در چه مسائل ابتدایی خود مانده اند و حتی برخی در درمان مشکل جهانی کرونا درمانده اند؛ اما ما موفق شده ایم.
فرمانده کل سپاه خاطرنشان ساخت: دشمن، صوت و کلمه است و می خواهد با اصوات و کلمات ما را شکست دهد؛ اما وقتی این همه عالم و فاضل وارسته داریم که جهاد را بر بستر آگاهی حمل می کنند و به مردم آگاهی و الهام می بخشند و بیان پیشوای انقلابمان را در درون جامعه ترویج می کنند و بسط می کنند و روح جهاد را در مردم زنده می کنند و نشاط انقلاب را در میان جامعه می گسترانند، چنین ملتی هرگز شکست نمی خورند.
سردار سلامی اظهار داشت: از شایعات، اکاذیب و تهاجم فرهنگی دشمن نهراسید؛ ما بارها دشمنان را شکست داده ایم؛ آنها پاسداری را بی دفاع ترور کرده و فکر می کنند جهان را فتح کرده اند؛ اما ما انتقام شهدایمان را خواهیم گرفت.
وی ابراز داشت: هنر و شاهکار این بود که هم قدرت ساختیم و هم کشور را ساخته ایم؛ امروز مردمانمان آرام و شکیبا هستند.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان ساخت: این مردم معجزه کرده اند، ایستاده اند و صادق الوعد بوده اند و همه از حوادث خونین و تلخ صدر اسلام عبرت گرفته اند و امام مسلمین را در محراب تنها نگذاشته اند؛ مردم عبرت های تاریخ را آموخته اند و سال ها زمزمه کرده اند که ای کاش در رکاب امام می بودند و اجازه نمی دادند که اهل بیت حرم، طعم اسارت را بچشند و امروز نیز این نکته را حس می کنند که باید وسط میدان باشند.
سردار سلامی اظهار داشت: همگان مشاهده کردند که هرچه دشمن هیاهو کرد و اوهام بافت و هرچه مانع تراشید، این ملت از موانع عبور کرد و بی اعتنا به دشمن شد و ایستاد؛ ما در مسیر پیشرفت هستیم؛ در مسیر ساخت قدرتیم و نگران چیزی نیستیم و سختی ها را پشت سر می گذاریم.
وی گفت: این موهبت الهی و تفاضل است برای ما که امت و امام در پرتو اسلام اینچنین منسجم و معتمد با یکدیگر در میانه کارزارند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =

نظرات

  • تکرار ترورها حاکی از نفوذ امنیتی/1 IR ۰۸:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
    20 0
    احمد علیرضا بیگی، نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی می‌گوید: موضوع نفوذ خیلی جدی است، اگر به صحبت های مسئولان امنیتی و اطلاعاتی رژیم اشغالگر قدس دقت کنیم، آن‌ها با یک اعتماد به‌نفسی صحبت می‌کنند و این‌که رزمنده ما را از سوریه تعقیب می‌کنند تا در خیابان‌های تهران روبروی مجلس وی را ترور می‌کنند، نشانه‌های خوشایندی نیست. ما هر چقدر از برتری نظامی خودمان در رویاروی مستقیم با رژیم اشغالگر قدس صحبت کنیم، لکن عقبه این برتری علامت‌هایی از خودش مخابره می‌کند که نشان‌دهنده نفوذ و رسوخ گسترده در شؤون امنیتی و اطلاعاتی کشور است. در این‌خصوص نشانه کم نداریم از جمله رخنه‌ای که به وزارت دفاع صورت گرفت و آن‌ها بر این مبنا فیلم سینمایی می‌سازند و برای اثبات توانمندی‌های خودشان بزرگ‌نمایی‌های قابل توجهی را انجام می‌دهند. معتقدم در تعیین اولویت‌ها و تعیین عنصر اصلی برای دستگاه‌های اطلاعاتی ما مشکلی پیش آمده است. عنصر اصلی که عمده قوای ما باید برای به دست آوردن آن متمرکز باشند، رویارویی با بیگانه و نفوذ آن‌هاست. الان این برتری‌هایی که رژیم اشغالگر قدس در این صحنه‌ها از خودش نشان می‌دهد، حکایت از این دارد که میدان را برای خودش خالی دیده است که ما هر از چندگاهی شاهد وقوع عملیات تروریستی در پایتخت هستیم. قابلیت ها و توانایی‌های ما باید بر اولویت‌ها متمرکز شود. ما توانستیم "ریگی" را از آسمان به زمین بیاوریم و این ضرب شست اساسی برای کسی بود که در ارتباط مستقیم با پایگاه آمریکا در قرقیزستان بوده است؛ بعد در صحنه‌ای این‌گونه دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل به ما ضرب شصت نشان می‌دهند که حکایت از این دارد که ما بر مبنای اولویت‌ها، توانایی‌های‌مان را متمرکز نکردیم. ... ادامه دارد
  • تکرار ترورها، حاکی از نفوذ امنیتی/2 IR ۰۸:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
    21 0
    ما در برآوردهای امنیتی دچار اشتباه هستیم. موضوعات مختلف ما در اداره کشور به سرعت تبدیل به موضوعات امنیتی می‌شود. موضوعی مثل زباله در سراوان گیلان که موضوعی بدیهی و مورد درخواست و مطالبه مردم است، به تیراندازی، شلیک گاز اشک‌آور منجر می‌شود؛ یا حضور بانوان بر مبنای دعوتی که به استادیوم صورت‌گرفته و علی‌القاعده باید تبدیل به نقطه قوت ما در صحنه ورزش و جهان شود، تبدیل به چالش امنیتی می‌شود. بنده به وزیر کشور تذکر دادم که وقوع اتفاقاتی از این دست، باعث می‌شود که موضوعات پیش پا افتاده، ساده و اجتماعی و مطالبات مردم به درگیری‌های خیابانی، شلیک گلوله و گاز اشک‌آور منجر شود. همه این‌ها تغییر در رفتار اداره کشور را می‌طلبد، نوع نگاه به اداره کشور باید تغییر کند. باید امکان دیده شدن و مشارکت مردم را فراهم کنیم. اصل۲۷قانون اساسی می‌گوید اجتماعات آزاد است مگر این‌که مخلّ به مبانی اسلام و مسلحانه باشد. وقتی تجمعی از جانب کارکنان بازنشسته مخابرات اتفاق می‌افتد، این‌ها که مخلّ اسلام نیستند و قطعاً مسلحانه نیز نیست، ولی وقتی این تجمع ساده منجر به درگیری می‌شود، حکایت از این می‌کند که ما برآورد صحیحی از آن‌چه اتفاق می‌افتد نداریم و این به فراگیر شدن موضوعات از این دست کمک می‌کند.