سه‌شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ |۱۸ محرم ۱۴۴۴ | Aug 16, 2022
حجت‌الاسلام سعید فراهانی فرد

حوزه/ معاون پژوهشی دانشگاه قم، بهره گیری از ظرفیت مردم و جوانان را لازمه توسعه اشتغال آفرینی در کشور دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین سعید فراهانی فرد، پیش از ظهر امروز طی سخنانی در نشست خبری اولین رویداد ملی هجرت اشتغال آفرینی که در دانشگاه قم برگزار شد، با اشاره به این که این رویداد ملی برای نخستین بار از تاریخ ۲۸تیرماه لغایت ۳مردادماه در دانشگاه قم با ظرفیت حدود ۶۰۰ نفر برگزار می شود، اظهار داشت: برگزاری این قبیل رویدادها در راستای توجه ویژه به مقوله اشتغال زایی با رویکرد اقتصاد دانش بنیان و توسعه شرکت های دانش بنیان است.

وی افزود: امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد افتتاح مرکز نوآوری و کارآفرینی در دانشگاه قم باشیم که این اقدام نیز بسیار پربرکت خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین فراهانی فرد، همچنین ضمن تقدیر و تشکر از تعامل و همکاری نهادها و ارگان ها به خصوص اهالی رسانه در برگزاری این رویداد ملی گفت: آن چه مهم است این که باید از ظرفیت عظیم مردم و نسل جوان از جمله دانشگاهیان عزیز در راستای اشتغال آفرینی با رویکرد جهادی استفاده نماییم.

عضو هیئت علمی دانشگاه قم ادامه داد: بناست که بعد از قم، در مشهد و شیراز به عنوان شهرهای مهمی که مرکز ثقل زیارت در کشور هستند نیز این رویداد برگزار شود.

وی با اشاره به این که در برگزاری این رویداد به نوعی از طرح راهیان نور و پیاده روی عظیم اربعین، الگوگیری شده است، ابراز داشت: کسانی که از سراسر کشور در دانشگاه قم در قالب این رویداد حاضر می شوند، عملاً در یک فضای معنوی قرار می گیرند و لذا علاوه بر رویکردهای علمی و مهارتی، رویکرد فرهنگی و معنوی نیز در این باره به شدت مورد توجه است.

حجت الاسلام و المسلمین سعید فراهانی فرد خاطرنشان کرد: به هر حال ایجاد اشتغال و کارآفرینی برگرفته از فرهنگ دینی ماست و بر این اساس به دنبال این هستیم که در پایان این رویداد، از ظرفیت نهادها و سازمان هایی که می توانند به گروه های کارآفرین کمک کنند، حداکثر استفاده را داشته باشیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =