چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ |۱۳ جمادی‌الاول ۱۴۴۴ | Dec 7, 2022
تکذیب شایعه

قوه قضائیه از انتشار یک نامه جعلی درباره پرونده فوت مرحومه مهسا امینی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، ساعتی قبل یک نامه جعلی منتسب به قوه قضائیه درباره پرونده فوت مرحومه مهسا امینی در فضای مجازی منتشر شد که نگارندگان آن به صورت ناشیانه حتی ابتدایی‌ترین اصول نامه نگاری را نیز رعایت نکرده‌اند.

نامه جعلی منتشر شده که یک گروه مدعی هک آن شده است، فاقد سربرگ قضایی و شماره نامه بوده و حتی جاعلان تاریخ نامه را نیز مد نظر قرار نداده‌اند.

ادبیات به کار برده شده در این نامه از سطحی بسیار پایین برخوردار بوده و هیچ قرابتی با ادبیات مرسوم در نامه‌نگاری قضایی و حقوقی ندارد.

برای نمونه یکی از از تناقضات فاحش این نامه جعلی آنجاست که در ابتدای نامه آمده است مهسا امینی در بیمارستان بستری شده و در پایان نامه از وی با عنوان «متوفی» یاد می‌شود.

جاعلان ناشی که اقدام به انتشار این نامه جعلی کرده‌اند، از فونتی استفاده کرده‌اند که هیچگاه در نامه‌نگاری اداری از آن استفاده نمی‌شود.

از دیگر مشخصات جعلی بودن نامه بدون امضا بودن آن است که جاعلان از قلم انداخته‌اند.

باز هم یک دروغ رسانه ای | جعل نامه منتسب به قوه قضائیه بدون امضاء و سربرگ

گفتنی است، محتوای ادعایی این نامه نیز از اساس کذب بوده و براساس گزارش رسمی اولیه پزشکی قانونی در خصوص پرونده مرحومه مهسا امینی در معاینه ظاهری و کالبد گشایی هیچ گونه آثاری از ضرب و جرح در ناحیه سر و صورت و آثار کبودی در اطراف چشم‌ها و شکستگی در قاعده جمجمه، مشاهده نشده است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =