جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ |۵ رجب ۱۴۴۴ | Jan 27, 2023
البرز

حجت الاسلام و المسلمین ملکی با بیان این که همراهی طلاب با مردم در حل آسیب های اجتماعی افتخار روحانیت است، تصریح کرد: طلاب بدانند که اگر یک نفر از جامعه را احیا کنند انگار همه انسان ها را احیا کرده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از البرز، حجت الاسلام و المسلمین حمید ملکی، در نشست صمیمی با اساتید، مدیران و کادر حوزه علمیه استان البرز، پس از استماع گزارشی از وضعیت حوزه استان و نقطه نظرات اساتید، با اشاره به نقش حوزه های علمیه و طلاب در مسائل اجتماعی عنوان کرد: امروز طلاب در عرصه های اجتماعی نقش مهمی ایفا می کنند و در مشکلات همراه مردم هستند.

قائم مقام مدیر حوزه های علمیه در امور استان ها با بیان این که همراهی طلاب با مردم در حل آسیب های اجتماعی افتخار روحانیت است، اظهار کرد: طلاب بدانند که اگر یک نفر از جامعه را احیا کنند انگار همه انسان ها را احیا کرده اند.

وی افزود: دشمن با تمام توان به میدان آمده و برای سست کردن ایمان جوانان ما برنامه ریزی کرده است، اگر ما نتوانیم همانند علامه امینی ها شب و روز سخن گفته، تولید محتوا کنیم و از مکتب اهل بیت(ع) دفاع کنیم، در این جنگ شکست می خوریم. این امر نیاز به تلاش های مجدانه و مجاهدانه حوزویان دارد.

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه تصریح کرد: ما باید خود را دنباله رو اساتید بزرگ تاریخ تشیع بدانیم؛ افرادی همچون شهید اول و شهید ثانی در اوج سختی‌ها به سر بردند و علی‌رغم دشواری‌ها به تولید علم پرداخته‌اند.

اقدامات تحولی حوزه علمیه استان البرز

حجت الاسلام و المسلمین صادق خوئینی، مدیر حوزه علمیه استان البرز هم در ابتدای این نشست با اشاره به جایگاه اجتماعی حوزه استان گزارشی از فعالیت ها و ظرفیت‌های فعلی حوزه ارائه کرد.

مدیر حوزه علمیه استان البرز با اشاره به راه اندازی ۴ رشته تخصصی شیعه شناسی، مشاوره، مهدویت و تفسیر از فراهم شدن مقدمات راه اندازی رشته تخصصی تبلیغ در حوزه استان خبر داد.

وی از تأسیس مرکز مطالعات حوزه علمیه استان البرز خبر داد و گفت: در این مرکز اقدامات ارزشمندی از جمله تدوین دانشنامه خانواده و تدوین کتاب شهید ثالث که اهل برغان البرز می باشد صورت پذیرفته و به فضل خداوند متعال کتابی که با محوریت معرفی علمای استان البرز در دست تدوین است.

مدیر حوزه علمیه استان البرز با اشاره به شناسایی ۵۰۰ مسئله در استان براساس ارتباط گیری با مدیران کل دستگاه ها، اظهار کرد: مرکز مطالعات در حال ارائه پاسخ های مناسب به مسائل جاری استان می است.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =