شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ |۱۰ شوال ۱۴۴۵ | Apr 20, 2024
مهدویت

آیت الله مروی خاطره‌ای از رفاقتش با یک پزشک مقیم آلمان را این گونه نقل می‌کند: با هم خدمت یکی از اساتید رسیدیم، استاد به ایشان توصیه کرد هفته‌ای یک بار دعای عهد را بخوان، وقتی از منزل استاد بیرون آمدیم، دستم را گرفت و گفت «حاج آقای مروی الحمدلله خوشحالم که خودم و خانواده‌ام دعای عهد را حفظیم»؛ این حرف یک پزشک جراح قلب در آلمان است؛ اینها برای ما حجت نیست؟.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، آیت الله جواد مروی در در پایان درس خارج فقه خود با تبریک میلاد حضرت حجت بن الحسن(عج) بر ضرورت بهره‌گیری از این ایام تاکید کرد و گفت: انسان مرکب از جسم و روح است؛ جسم احتیاج به نمو و تغذیه و دفع و رفع بیماری‌ها دارد، روح هم این گونه است. خیلی خوب است که مقایسه‌ای داشته باشیم و ببینم چه مقدار از زندگی خود را صرف تغذیه و رفع و دفع بیماری‌ها از جسم می‌کنیم و چه مقدار سرمایه‌گذاری برای تغذیه‌ی و رفع بیماری‌ها از روح انجام داده‌ایم.

برای درمان بیماری‌های روح کاری نمی کنیم و غافلیم!

به گفته عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه، گاهی همه زندگی خود را صرف جسم می کنیم که ثبات و بقاء هم ندارد، به طور مثال چربی یا قند خون خون که کم و زیاد می شود به سراغ پزشک و آزمایشگاه می رویم، اما برای درمان بیماری‌های روح کاری نمی کنیم و غافلیم!.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تاکید بر این که ماه‌های رجب، شعبان و رمضان بهترین فرصت درمان بیماری‌های روحی است و نباید از این فرصت‌ها غفلت کرد، افزود: مناجات شعبانیه سکوی پرش برای خواندن و فهم دعای ابوحمزه ثمالی در ماه رمضان است، نکند از آن غفلت کنید.

پزشک جراح قلب آلمانی که دعای عهد را حفظ بود / هرچه داریم و نداریم به طفیل حضرت حجت(عج) است

چه قدر به حضرت حجت(عج) توجه کرده ایم؟

آیت الله مروی اظهار کرد: در آستانه میلاد قطب عالم امکان « وَ بِیُمْنِهِ رُزِقَ الْوَرَی وَ بِوُجُودِهِ ثَبَتَتِ الْأَرْضُ وَ السَّمَاءُ» حضرت ولی عصر(ع) که همه هستی و هرچه داریم و نداریم به طفیل اوست، هستیم. در این مسئله هم قصور و تقصیر فراوان داریم و باید خود را شماتت کنیم و نهیب بزنیم که چه قدر به حضرت توجه کرده ایم.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه بر این نکته هم تأکید کرد که گاهی زندگی برخی از محبان و منتظران را با زندگی خود مقایسه می کنیم غرق در خجالت می شویم.

رفاقت با یک پزشک آلمانی

وی با نقل خاطره‌ای از رفاقت خود با یک پزشک مقیم آلمان، گفت: حدود ۲۷ سال قبل ماه رمضان سفری به آلمان داشتم و در مرکز اسلامی هامبورگ با یک پزشک جراح قلب آشنا شدم و این رفاقت ادامه داشت و بعدها با هم خدمت یکی از اساتید و بزرگان رسیدیم، استاد به ایشان توصیه کردند که هفته‌ای یک بار دعای عهد را بخوان، وقتی از منزل استاد بیرون آمدیم، دستم را گرفت و گفت «حاج آقای مروی الحمدلله خوشحالم که خودم و خانواده‌ام دعای عهد را حفظیم»؛ این حرف یک پزشک جراح قلب در آلمان است؛ اینها برای ما حجت نیست؟

آیت الله مروی در ادامه با نقل خاطره دیگری اظهار کرد: این پزشک به سرطان مبتلا و از آلمان به حرم مطهر حضرت علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شد، برای دیدنش از قم به مشهد رفتم و در حرم مطهر او را دیدم و بعد از احوالپرسی و روبوسی، پرسیدم «برای شفاء آمده‌ای؟»، جواب داد «حاج آقای مروی من این همه راه از آلمان برای شفاء نیامده‌ام!، من شفاء نمی‌خواهم، برای شفاعت آمده‌ام.»

در مسیر اهل بیت(ع) ثابت قدم باشیم

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور در پایان توصیه کرد که در مسیر اهل بیت(ع) ثابت قدم باشیم و در فهم و شناخت و خدمت به این مسیر تمام توان خود را به کار بگیریم.

انتهای پیام ۳۱۳/۳

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha