شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ |۳ شوال ۱۴۴۵ | Apr 13, 2024
رفیعی

حوزه / حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی گفت: ابتذال فرهنگ مقابل انتظار است یعنی جریان انحراف و سقوط، که ابتذال عقیدتی، ابتذال اخلاقی، ابتذال فرهنگی و اقتصادی را شامل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه از هرمزگان، حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی سخنران ویژه جشن میلاد امام زمان (ع) « ریحانه های مهدوی، بانوان تمدن ساز» در مصلی امام علی (ع) قشم، با بیان اینکه جریان ابتذال به دنبال انحطاط جامعه است، اظهار کرد: حکومت ولایی به دنبال فرهنگ مهدوی است و همه ائمه اطهار(ع) درباره غیبت امام زمان (عج) و طولانی شدن غیبت ایشان اطلاع داشتند و خبرهایی در این زمینه به شیعیان دادند.

وی افزود: مردم در دوران غیبت خود به خود به دنبال دو جریان پیش می روند. یکی جریان انتظار که افضل اعمال است. جریان دوم جریان ابتذال است. ابتذال فرهنگ مقابل انتظار است یعنی جریان انحراف و سقوط، حالا چه ابتذال عقیدتی چه ابتذال اخلاقی چه ابتذال فرهنگی و اقتصادی‌ را شامل می شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین رفیعی با اشاره به دعای «اللّهُمَّ ارزُقنا توفیقَ الطاعَة ، خدایا توفیق اطاعت و بندگی را روزی ما کن» در هفت فراز اول دعا به وظایف شخصی منتظران اشاره و در شرح این فراز بیان کرد: هر منتظری باید اهل پیوند با خداوند بزرگ باشد و ضمن درخواست روزی برای درونی کردن و استقرار این صفات در خویش تلاش کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha