پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱ |۳ ربیع‌الاول ۱۴۴۴ | Sep 29, 2022
صافی

حوزه/ حضرت آیت الله صافی گلپایگانی گفتند: هرچه مشکل داریم به خاطر عمل نکردن به دستورات حیات بخش اسلام است. این دین مقدس در تمام امور زندگی و ابعاد مختلف انسانی برنامه دقیق و حساب شده و محکم دارد.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»  این مرجع تقلید صبح امروز در دیدار دکتر هاشمی وزیر بهداشت، گفتند: من از جنابعالی و همکاران محترمتان صمیمانه تشکر می کنم. شما کار بسیار بزرگی را انجام دادید و منشا خیر و برکت شدید. من این موفقیت بزرگ را که موجب رضایت مردم شده است را به شما تبریک می‌گویم.

معظم له ادامه دادند: حقیر از اول انقلاب در مسائلی که در وزارت بهداشت جریان داشت مطلع بودم و شاید بتوان گفت تا به حال چنین توفیقی برای این وزارتخانه حاصل نگردیده است. البته این نیت پاک شما و همکاران دراین شغل مقدس پزشکی است و خودتان باید قدردان این نعمت بزرگ الهی باشید. کار بسیار مقدسی است و ثواب و اجر آن بسیار زیاد است.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان  خود با اشاره به فرهنگ غلطی که در گذشته به اسم «فرزند کمتر زندگی بهتر» ترویج می شد اظهار داشتند: هرچه مشکل داریم به خاطر عمل نکردن به دستورات حیات بخش اسلام است. این دین مقدس در تمام امور زندگی و ابعاد مختلف انسانی برنامه  دقیق و حساب شده  و محکم دارد.

ایشان افزودند: اگر فرهنگ غنی اسلام را در دانشگاه ها و مدارس تدریس نماییم و مردم را با این فرهنگ پربار و گسترده آشنا نماییم، بسیاری از مشکلات ما برطرف خواهد شد.

معظم له پذیرش مسئولیت را امانت و فرصتی گذرا و کوتاه خواندند که باید از آن در جهت تقرب به خداوند متعال استفاده کرد .

ایشان افزودند: در هر صورت اگر ما بتوانیم از فرصت های به دست آمده برای عزت مملکت اسلامی و رفاه حال مردم به خصوص محرومان استفاده کنیم، افتخار بزرگی است.

ایشان ادامه دادند: بنده با فعالیت های خیر و خوب شما در قبل از وزارت آشنا بودم و سوابق خوب شما و تجربه های مفیدتان در امر پزشکی و خدمت به مردم سرمایه ی بزرگی برای شماست که بحمدالله با کارهای مثبت صورت گرفته دولت و وزارت بهداشت اعتبار خاصی پیدا کرده است.

حضرت آیت الله صافی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای دکتر هاشمی و وزارت بهداشت گفتند: انشاء الله بتوانید این کار را ادامه دهید و مأیوس نباشید. هدف بسیار مقدسی است و برای رسیدن به هدف بزرگ هر مشکلی را انسان باید تحمل کند. من همیشه دعاگوی شما و پزشکان محترم هستم که بتوانید بیشتر برای اسلام و کشور عزت و سرافرازی بیافرینید. انشاء الله کارهای شما موجبات رضایت خاطر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف را فراهم آورد.

خاطرنشان می شود: در ابتدای این دیدار  دکتر هاشمی گزارش مبسوطی از طرح سلامت و تحول مهمی که در وزارت بهداشت اتفاق افتاده، ارائه نمود.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =