پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ | Oct 1, 2020
حجت الاسلام سعیدی

حوزه / امام جمعه قم گفت: يكي از وظايف ما به عنوان خادمين حرم كريمه اهل بيت(ع) امر به معروف و نهي از منكر است؛ امر به معروف و نهي از منكر منحصر به قشر و طايفه خاصي نيست.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعيدي در مراسم خطبه خواني ماهيانه خدام حرم حضرت فاطمه معصومه(س) اظهارداشت: همه ما مامور و مزين به لباس خدمت به اهل بيت علیهم السلام هستيم، بايد به درستي به ماموريت خود عمل كنيم و وظيفه امر به معروف و نهي از منكر را انجام دهيم.

وي با اشاره به توفيق خدمتگزاري به عزاداران اهل بيت علیهم السلام در دو ماه محرم و صفر گفت: جاي شكر دارد كه خداوند توفيق عزاداري در 2 ماه محرم و صفر را به ما عنايت كرد و عمر ما را كفاف داد تا در اين ايام نسبت به ساحت مقدس اولياي الهي خصوصاً حضرت اباعبدالله عليه‌السلام عرض ادب و ارادت كنيم.

توليت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها ضمن تقدير از زحمات خادمين بارگاه كريمه اهل بيت در پذيرايي از زائرين و عزاداران اهل بيت علیهم السلام اظهار داشت: از همه خادمين اين بارگاه مقدس در انجام وظيفه درست در خدمت‌رساني به مردم تشكر مي‌كنم و امیدوارم سعی همه شما مشكور و با صاحب اين حرم باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سعيدي ضمن تبريك حلول ماه ربيع تصريح كرد: ماه ربيع، ماه شادي اهل بيت علیهم السلام است. همانطور كه در عزاراداري اهل بيت علیهم السلام سنگ تمام گذاشتيد در شادي آنها هم تلاش كنيد و بهترين برنامه‌ها را براي زائرين و مجاورين طراحي و اجرا نمائيد.

وي در ادامه گفت: خداوند متعال پليدي‌ها را از اهل بيت عصمت و طهارت دور كرد که این پاكي‌ اراده خداوند است و خداوند آنها را ازمقربین و اسوه و الگو براي ما قرار داده است.

حجت الاسلام والمسلمین سعيدي افزود: خدا را شكر مي‌كنيم كه محبت و مودت به اهل بيت علیهم السلام را در جان و قلب شيعيان نهادينه كرده است و اين جز اراده الهي نيست كه ما پيامبر اسلام(ص) را نديده‌ايم، علي علیه السلام را نديده‌ايم و در غدير حضور نداشته‌ايم اما محبت اهل بیت عصمت وطهارت نسل به نسل در دل ها روان بوده است و در مقابل افراد پليدي هستند كه اهل بيت علیهم السلام را ديده‌اند و آنها را درك كرده‌اند، اما نسبت به آنها بغض و كينه دارند و حتي به عزاداران آنها جسارت مي‌كنند و ما بر پدران و مادران و اساتيد خود درود مي‌فرستيم كه در تربيت ما كوتاهي نكردند تا ما  از محبين اهل بيت علیهم السلام باشیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8