جمعه ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 14, 2020
کافه‌ای در لندن که به روزه داران غذای رایگان می‌دهد

حوزه/ کافه کنکورد با آغاز ماه مبارک رمضان داوطلب برپایی پروژه ارائه افطاری به همشهریان مسلمان انگلیسی شده که تا پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری «حوزه» کافه‌ای در کیلبورن، ناحیه‌ای در بریتانیا که در منطقه برنت لندن واقع شده، در طول ماه مبارک رمضان به شهروندان انگلیسی غذای رایگان ارائه می‌دهد. این کافه را جمعی از مسلمانان الجزایری مقیم انگلستان اداره می کنند.

کافه کنکورد که در کارلتون واله واقع شده، با آغاز ماه مبارک رمضان داوطلب برپایی پروژه ارائه افطاری به همشهریان مسلمان انگلیسی شده که تا 5 جولای یعنی پایان ماه رمضان ادامه خواهد داشت.

مموتا احمد از مرکز ملی الجزایر که این کافه را اداره می‌کند می‌گوید: هدف اصلی خوش‌آمدگویی به جامعه روزه‌داران و افطاری دادن به آن‌ها بود. ما هر شب 80- تا 100 نفر میهمان از ملیت‌های مختلف چینی، جامائیکائی، ترینیداد، پاکستانی و اروپایی داریم. زنان، مردان و کودکان و سالمندان برای صرف افطار به اینجا می‌آیند و این دستاورد حقیقتا ارزشمندی است. منوی غذایی ما شامل سوپ حریره مراکشی و سوپ شوربای الجزایری، طاجین و دیگر غذاهای سنتی با پخت خانگی هستند که به فرهنگ و سنت آفریقای شمالی تعلق دارند.

کافه‌ای در لندن که به روزه داران غذای رایگان می‌دهد

لیندا نواب مدیر بانوان مرکز ملی الجزیره نیز می‌گوید: به عنوان بخشی از مراسم ماه مبارک رمضان جامعه اسلامی بار دیگر به روحیه دوستی، با هم بودن و سخاوت تاکید می‌ورزد. به راستی چه چیزی بیشتر از یک میهمانی خاضعانه دوستانه‌تر بوده و ایجادکننده اتحاد می‌تواند باشد؟

او در ادامه گفت: تنوع جمعیتی و چندفرهنگی بودن ناحیه برنت در لندن سهم بزرگی در برجسته ساختن مشترکات بین جوامع در مقابل تفاوت‌های آن‌ها دارد. اگر شما علاقه‌مند به ساختن این فضای آرامش، همبستگی و دوستی هستند، من شما را به مشارکت در چنین پروژه‌ای تشویق می‌کنم.

برپایه این گزارش به نقل از kilburntimes.co.uk، پروژه افطاری نخستین بار در سال 2013 با هدف نزدیک‌ ساختن اجتماعات مختلف با نژاد‌ها و قومیت‌های مختلف، و توسعه رابطه اجتماعی میان مردم الجزایر و دیگر فرهنگ‌های متنوع در لندن آغاز به کار کرد و امسال برای نخستین بار شورای شهر برنت نیز از این پروژه حمایت به عمل آورده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8