یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ | Jun 7, 2020
حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر ولدان

حوزه/رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم گفت: عصر پنج‌شنبه و صبح روز جمعه زائران را به‌صورت موقت و با استفاده از اتوبوس برای اسکان به مسجد مقدس جمکران و امامزاده شاه جمال انتقال داده و دوباره به مصلا بازگردانده می‌شوند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدباقر ولدان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، بابیان این‌که امسال نیز مصلای قدس پذیرایی زائران اربعین حسینی از کشورهای مختلف است، اظهار داشت: تاکنون نزدیک به 100 هزار نفر از زائران اربعین حسینی در قرارگاه اربعین قم اسکان‌یافته‌اند که نسبت به سال‌های گذشته شاهد افزایش 23 درصدی زائران هستیم.

وی بابیان این‌که تنها در زمان برگزاری نماز جمعه مصلای در اختیار زائران نیست، افزود: به دلیل حجم بالای حضور مردم انقلابی قم در نماز جمعه امکان برگزاری نماز جمعه در شبستان حرم حضرت معصومه(س) میسر نیست.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین  ولدان افزود: علاوه بر این در این ایام از سال شاهد حضور گسترده دوستداران اهل‌بیت (ع) از داخل و خارج در شهر مقدس قم هستیم که به همین علت ازدحام جمعیت در حرم حضرت معصومه(س) زیاد است.

وی خاطرنشان کرد: به همین علت عصر پنج‌شنبه و صبح روز جمعه زائران را به‌صورت موقت و با استفاده از اتوبوس برای اسکان به مسجد مقدس جمکران و امامزاده شاه جمال انتقال داده و دوباره به مصلا بازگردانده می‌شوند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه قم بابیان این‌که مصلای قدس باافتخار پذیرایی زائران اربعین حسینی است، تأکید کرد: نظارت‌های بهداشتی و برگزاری کلاس‌های آموزشی ازجمله اقداماتی است که مصلای قدس برای رفاه حال زائران تاکنون انجام داده است.

وی ادامه داد: امسال زمان برپایی قرارگاه اربعین به‌گونه‌ای بود که هم سیستم‌های سرمایشی و هم سیستم‌های سرمایشی مجموعه مورداستفاده قرار می‌گرفت به همین منظور تمامی اقدامات لازم در این زمینه صورت گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =