جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 7, 2020
امام جمعه

حوزه/ امام جمعه تبریز گفت: بهداشت و درمان، گسترش علوم و فنون و امور دانش بنیان از حوزه هایی است که می توان با عمل به فریضه وقف در آنها اقدامات موثر و ماندگار انجام داد، همان طوری که خیّری به نام مردانی آذر یک بیمارستان بزرگ برای درمان کودکان وقف کرده است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از تبریز، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم، امروز در دیدار کارکنان اداره کل اوقاف و امورخیریه استان با بیان اینکه وقف باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود، گفت: وقف و احیای موقوفات از برکات پیروزی انقلاب اسلامی است که منشاء کارهای خیر و حسنه در جامعه شده است.  

امام جمعه تبریز افزود: وقف از افتخارات دین اسلام است و به طور غیرمستقیم در قرآن و به طور مستقیم در سیره پیامبر (ص) و ائمه (ع) به آن توجه فراوان شده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به کارکردهای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی وقف یکی از کارکردهای مهم وقف در جامعه را فقرزدایی دانست و گفت: می توان با گسترش فرهنگ وقف میزان فقر و محرومیت را در جامعه کاهش داد.

وی همچنین با تاکید بر احیای موقوفات، اظهار کرد: احیاء و بهره گیری کاربردی موقوفات افزایش اعتماد عمومی را در جامعه به دنبال دارد و مسئولان مذهبی و فرهنگی می‌ توانند با یک برنامه‌ ریزی صحیح و رویکرد اصولی در جهت‌ دهی افکار عمومی به سمت فرهنگ وقف مؤثر باشند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم گفت: بهداشت و درمان، گسترش علوم و فنون و امور دانش بنیان از حوزه هایی است که می توان با عمل به فریضه وقف در آنها اقدامات موثر و ماندگار انجام داد، همان طوری که خیّری به نام مردانی آذر یک بیمارستان بزرگ برای درمان کودکان  وقف کرده است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به فعالیت های قرآنی اداره کل اوقاف، اظهار کرد: متولی‌ های متعددی در امور قرآنی در سطح استان و کشور وجود دارد و این تعدد باعث ایجاد موازی کاری می‌ شود که بنده مکرر به این موضوع تذکر داده ام و امیدوارم این جلسه بتواند بخشی از مسائل و مشکلات حوزه‌ قرآن را مرتفع کند.

امام جمعه تبریز، مهم ترین دغدغه مسئولان آذربایجان شرقی در حوزه قرآنی را ساماندهی این فعالیت‌ها بیان کرد و افزود: وحدت و همدلی در همه حوزه‌ها به ویژه فعالیت‌ های قرآنی نقش اساسی دارد و باید متولیان این حوزه زمینه همگرایی بیشتر را ایجاد کنند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام حسینی از آخرین فعالیت های حوزه وقف اداره کل اوقاف و امورخیریه آذربایجان شرقی گزارش داد.

در این جلسه همچنین تمبر یابود وقف نامه ظهیریه رونمایی شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8