پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ | May 28, 2020
ائتلاف فتح

حوزه/ ائتلاف فتح با تأکید بر اینکه طرح مجلس نمایندگان عراق برای دولت الزام آور و واجب الاجرا است، افزود: دولت باید برای اخراج نیرو های آمریکایی از کشور برای دوره آینده، جدول زمان‌بندی تعیین کند و تسلیم تعلل آمریکا نشود.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، ائتلاف فتح با تأکید بر اینکه طرح مجلس نمایندگان عراق برای دولت الزام آور و واجب الاجرا است، افزود: دولت باید برای اخراج نیرو های آمریکایی از کشور برای دوره آینده، جدول زمانبندی تعیین کند و تسلیم تعلل آمریکا نشود.

فاضل الفتلاوی نماینده ائتلاف فتح گفت: آمریکا در بیرون بردن نیرو های خود از عراق، به ویژه بعد از تصویب طرح اخراج نیرو های بیگانه از عراق، بسیار تعلل می کند.

وی افزود: این طرح مجلس نمایندگان برای دولت الزام آور و لازم‌الاجراست، به ویژه که ملت با حضور در تظاهرات میلیونی آن را تأیید کردند؛ لذا دولت باید برای اخراج نیرو های آمریکایی، یک ساز و کار و جدول زمانبندی مشخص کند.

الفتلاوی اشاره کرد: دولت باید در برابر اظهارات و فشار های آمریکایی، با قاطعیت بیشتر تصمیم بگیرد و تسلیم تعلل واشنگتن نشود؛ چرا که آمریکا به دنبال به تعویق انداختن این مسئله و به دست آوردن فرصت است.

کمیسیون امنیت و دفاع مجلس نمایندگان عراق هم در بیانیه ای، از سر گیری عملیات ائتلاف بین المللی را غیر قانونی و نقض حاکمیت عراق دانست و گفت: مجلس طرح اخراج نیروهای بیگانه از کشور را به تصویب رسانده است.

این کمیسیون افزود: تصمیم از سر گیری کار ائتلاف بین المللی در عراق با فشار های آمریکا علیه دولت عراق مطرح شد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =