سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ |۲۴ ذیحجهٔ ۱۴۴۲ | Aug 3, 2021
تصاویر / انعقاد تفاهم نامه حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی

حوزه/ جلسه امضای تفاهم نامه بین حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی ظهر امروز در سالن جلسات آیت الله حائری در مرکز مدیریت حوزه های علمیه و با حضور مدیران این دو نهاد علمی کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه، جلسه انعقاد تفاهم نامه میان مرکز مدیریت حوزه های علمیه با دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور مدیران این دو نهاد ظهر امروز در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه های علمیه در قم برگزار شد.           

بر اساس این گزارش: دکتر احمد حیدری در ابتدای این جلسه به بیان محورهای مهم تفاهم نامه حوزه و دانشگاه آزاد پرداخت و گفت: فرصت مطالعاتی و دوره های کوتاه مدت از برنامه های موجود در این تفاهم نامه است.

معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: به دنبال تعریف همکاری های مشترک بین حوزه های علمیه و واحدهای دانشگاه آزاد در سطح شهرستان های کشور نیز هستیم.

در ادامه دکتر محمدمهدی طهرانچی سپس به ایراد سخن پرداخت و ضمن ابراز تأسف در موضوع آسیب های وارده از سوی فضای مجازی بویژه برای نوجوانان گفت: امروز پزشکان که مسئول سلامت جامعه هستند می توانند در طول یکسال واکسن مقابله با یک بیماری را تولید کنند؛ اما آیا می توان در طول یکسال آسیب های دوری جوانان و نوجوانان از محافل علمی و تربیتی را جبران کرد؟

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: ما توانسته ایم در فضای مجازی در هر هفته بیش از ۷۰۰ هزار کلاس آنلاین با بیش از ۶ میلیون نمره و به صورت یکپارچه برگزار نماییم.

طهرانچی افزود: تولید علم نافع و تربیت نیروی انسانی کارآمد می تواند موتور این دانشگاه را به خوبی به حرکت وادارد و این مهم به کمک حوزه های علمیه قابل اجراست.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه در ادامه بیان داشت: نظام موضوعاتی که در دانشگاه آزاد اسلامی مطرح شده است شامل مباحث فقهی خوب و مهمی هستند و قطعاً می توانند برای حل مشکلات کشور راهگشا باشند. 

معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه  آزاد اسلامی گفت: ما می خواهیم تفاهم نامه بین حوزه و دانشگاه آزاد بتواند وحدت حوزه و دانشگاه را به واقع به ظهور برساند.

آیت الله اعرافی سپس به بیان نکاتی در مورد برنامه های چندسال اخیر حوزه های علمیه پرداخت و گفت: تنظیم ۲۰ سند راهبردی و اولین برنامه ۵ ساله حوزه های علمیه دو مورد مهم از این برنامه های کلان هستند.

مدیر حوزه های علمیه عنوان داشت: تعامل بین حوزه و دانشگاه را به عنوان یکی از کارویژه های روحانیت در طرح تعریف این کارویژه ها در نظر گرفته ایم تا از این مجرا به وحدت هرچه بیشتر حوزه و دانشگاه بپردازیم.

آیت الله علیرضا اعرافی گفت: آموزش زبان های خارجی باید یکی از برنامه های هدفمند دانشگاه های کشور برای انتشار گفتمان انقلاب اسلامی در دنیا باشد.

وی افزود: موضوع مهم دیگری که باید مورد توجه جدی قرار گیرد مقابله با معضل فرار مغزها و حمایت از نخبگان است.

خاطرنشان کرد: برای تفاهم نامه بین دانشگاه آزاد اسلامی و حوزه های علمیه می بایست دبیرخانه ای تشکیل شود تا برنامه های آن را به طور ویژه و اختصاصی  دنبال نماید.

در پایان این جلسه تفاهم نامه بین مرکز مدیریت حوزه های علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی به امضای رؤسای این دو نهاد علمی کشور رسید.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8