چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ |۷ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 1, 2020
فانی

حوزه/ نمایندگان مجلس شورای اسلامی، طی نامه ای به وزیر آموزش و پرورش خواستار توسعه همکاری این وزارتخانه با حوزه علمیه شدند.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» بیش از 50 نماینده با ارسال نامه‌ای به وزیر آموزش و پرورش استفاده از ظرفیت‌های عظیم عالمان و حوزه‌های علمیه را ضرورتی اجتناب ناپذیر دانستند.

در بخشی از این نامه خطاب به دکتر فانی وزیر آموزش و پرورش آمده است: بدون شک تحقق اهداف اسلامی  انقلابی تعلیم و تربیت رسمی عمومی کشور مستلزم مشارکت همه نهادها، دستگاه ها و اشخاص حقیقی و حقوقی موثر می باشد.

نمایندگان مردم تصریح کرده اند: در این میان استفاده از ظرفیت های عظیم عالمان حوزوی و حوزه های علمیه به عنوان متولیان اصلی تولید علم بر اساس مبانی و حیاتی قرآن و عترت(ع) و تبلیغ ارزش های اسلامی ضرورتی اجتناب ناپذیر است که در سیاست های کلان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) سند تحول بنیادین و سایر اسناد بالادستی مورد تأکید قرار گرفته است

در ادامه  از وزیر آموزش و پرورش خواسته شده است:  با ارج نهادن به اقدامات صورت گرفته و برای تعامل و همکاری جهت دار، هدفمند و اثرگذار دو دستگاه بزرگ تربیتی و آموزشی کشور، از جنابعالی که بحمدالله از سوابق درخشان دینی و انقلابی برخوردارید، انتظار داریم در این شرایط حساس که دشمنان برای هدف قرار دادن اعتقادات و باورهای اسلامی-انقلابی کودکان، نوجوانان و جوانان ما از هیچ اقدامی فروگذار نمی کنند، ترتیبی اتخاذ فرمایید تا:

1/ قوانین و دستورالعمل های لازم برای قانونمند کردن و انسجام همکاری های متقابل آن وزارت و نهادهای حوزوی در حوزه ستاد و صف تصویب، صادر و ابلاغ گردد.

2/ به منظور پیگیری امور و تلاش برای تحقق اهداف مشترک، یک نهاد چابک، قوی، کارآمد، برخوردار از جایگاه قانونی و تخصیص اعتبارات مورد نیاز ایجاد گردد.

بدیهی است وزارت آموزش و پرورش و مدیریت حوزه های علمیه در این راستا از امدادهای غیبی خداوند، عنایات ویژه حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف)، دعای خیر امام راحل عظیم الشأن و شهدای گرانقدر و حمایت های مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، ملت مسلمان ایران، مسئولین و نهادهای کشوری، دولت محترم و قاطبه نمایندگان مجلس شورای اسلامی برخوردار و بهره مند خواهند بود.

دوام توفیقات روزافزون جنابعالی را از خداوند متعال خواستاریم.

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =