سه‌شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۹ | Jul 14, 2020
حجت الاسلام قهرمانی - سواد رسانه ای

حوزه/ عضو انجمن فعالان رسانه ای دفتر تبلیغات رسانه با بیان این که تا کنون از شبکه های اجتماعی داخلی حمایت نشده بیان داشت: متاسفانه امروز ۱۵۰ گیگ پهنای باند به تلگرام و پوسته های آن اختصاص داده شده و این در حالی است که به شبکه های اجتماعی داخلی ۵ گیگ پهنای باند داده شده است.

حجت الاسلام علی قهرمانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، با اشاره به مساله فیلتریگ پیام رسان خارجی تلگرام و موانع بر سر راه شبکه های اجتماعی داخلی، اظهار داشت: یکی از بزرگ ترین مشکلات استفاده از تلگرام واردات بی رویه پهنای باند در این موقعیت بد اقتصادی است.

وی تصریح کرد: حمایت از تلگرام با عناوین مختلف نه تنها به منابع اقتصادی ضربه می زند، بلکه سبب هدر رفت توان و استعداد های جوانان ایرانی می شود.

 عضو انجمن فعالان رسانه ای دفتر تبلیغات رسانه با بیان این که تا کنون از شبکه های اجتماعی داخلی حمایت نشده بیان داشت: متاسفانه امروز 150 گیگ پهنای باند به تلگرام و پوسته های آن اختصاص داده شده و این در حالی است که به شبکه های اجتماعی داخلی 5 گیگ پهنای باند داده شده است.

وی ادامه داد: عدم حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی و اختصاص ندادن پهنای باند به آنها سبب می شود تا مردم از شبکه های اجتماعی داخلی دلسرد شوند.

حجت الاسلام قهرمانی گفت: استفاده از فیلتر شکن منع قانونی دارد؛ اما دولت از پوسته های تلگرامی که با فیلتر شکن کار می کنند دفاع می کند.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات امنیتی تلگرام ابراز داشت: از آنجایی که تلگرام کاملا خارجی است و هیچ نظارتی بر این شبکه وجود ندارد به همین سبب بستر برای جریان های ضد اسلام و انقلاب فراهم می شود تا فعالیت های خود را در فضای مجازی آغاز کنند.

استاد جامعة المصطفی العالمیة گفت: حفاظت از اطلاعات مردم ایران در برابر اجانب یکی از مهم ترین وظیفه های وزارت ارتباط به شمار می رود.

وی در ادامه افزود: متعجبم که وزارتخانه چرا راحتی مردم را در استفاده از تلگرام مطرح می کند و این در حالی است که دولتمردان باید اولین حامی اطلاعات مردم ایران باشند.

 

وی در پایان گفت: مردم حق دارند که از مشکلات ایجاد شده از سوی تلگرام بدانند و باید با حمایت از شبکه های داخلی جلوی جریان نفوذ تلگرام  گرفته شود.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8