پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 28, 2021
 آیت الله العظمی مکارم

حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفتند:باید بدانیم هر چه آلودگی در میان جوانان بیشتر باشد، راه برای رسیدن به اهداف شوم دشمنان باز تر می شود؛ مصرف مواد مخدر از نظر شرعی یکی از محرمات مسلم است.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری «حوزه»، حضرت  آیت الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار سردار مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور که در قم برگزار شد، با تاکید بر اهمیت عملیاتی شدن تصمیمات کشور در زمینه مبارزه با مواد مخدر گفتند: متاسفانه این تجارت مرگ و منفعت فراوان مادی باعث شده است که بسیاری از شخصیت های مهم در کشورهای مهم نیز به این مسئله دام می زنند،.

ایشان بیان کردند: این تجارت، در حقیقت تجارت مرگ است؛ از لحاظ سیاسی نیز بسیاری از دولت های به اصطلاح استثمارگر معتقدند اگر ملت ها را به این سمت بکشانند، موفق تر خواهند بود.

معظم له با بیان این مطلب که اسرائیل برای  معتاد کردن جوانان لبنان اقدام به کشت و تولید مواد مخدر می کند، تصریح کرد: جنگ تریاک جنگی است که مرتبط به انگلیس است از نمونه های دست های آلوده این کشورها در این زمینه است.

ایشان گفتند: باید بدانیم هر چه این آلودگی در میان جوانان بیشتر باشد، راه برای رسیدن به اهداف شوم دشمنان باز تر می شود؛ مصرف مواد مخدر از نظر شرعی یکی از محرمات مسلم است.

معظم له یادآورشدند:اگر بخواهیم موفقیت بیشتری داشته باشیم باید از جهات مختلف با این مسئله مبارزه کرد منتهی یکی از مهمترین کارها همان مبارزه فرهنگی بوده و باید رسانه ها دست به دست هم داده و عواقب شوم این کار را نشان داده و پیشگیری کنند.
ایشان با ذکر این مطلب که مبارزه فرهنگی در این زمینه در کشور ما ضعیف شده است افزودند: اگر کار فرهنگی در این زمینه صورت گیرد، اثرش بیشتر خواهد بود، چرا که پیشگیری تاثیرش بیشتر از درمان است.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی یادآورشدند: باید روی این مساله مطالعه همه جانبه صورت گیرد، باید راه های مختلف موفقیت در این زمینه را دنبال کنیم؛ باید در مساجد و اماکن مذهبی نیز برای مردم مسئله مواد مخدر بیان شده و فرهنگ سازی شود.
معظم له اظهارکردند: کار ستاد مبارزه با مواد مخدر یک کار جهادی است؛ هدف مواد مخدر بیشتر جوانان هستند، اگر نیروی جوان را از یک کشور بگیرند هیچ چیزی برایش نمی ماند بنابراین باید در این زمینه کارهای جدی صورت گیرد.
ایشان گفتند: باید مساله اندلس و حوادثی که در آن رخ داد را بیشتر بازگو کنیم زیرا الان در اسپانیا آثار فاخری از اسلام هست، اما این آثار امروزه در  این اماکن تبدیل به سینما و .. شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8