یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ | May 31, 2020
اهدای 250 ویلچر توسط خیریه اسلامی به معلولان جسمی در اسلام آباد

حوزه/ طی مراسمی در اسلام آباد پاکستان که به میزبانی بیت المال مسلمانان و رئیس جمهوری اسلامی پاکستان برگزار شد، 250 ویلچر مخصوص به معلولان و ناتوانان جسمی اهدا گردید.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از thenews، اعضای یک خیریه اسلامی در اسلام آباد پاکستان، 250 ویلچر برای ناتوانان و معلولان جسمی فراهم کردند. این ویلچر طی مراسمی به میزبانی بیت المال مسلمانان به معلولان با ناتوانی های مختلف ارائه گردید. درمراسم مذکور کودکان معلول، اقدام به برگزاری مسابقه کریکت کردند.

«عارف الرحمن علوی»  رئیس جمهوری اسلامی پاکستان، ریاست افتخاری این مراسم را به عهده داشته و در کنفرانسی خبری گفت: خداوند متعال بدون درنظر گرفتن شرایط شخصی یا ناتوانی در افراد، برخی شرایط را به صورت یکسان برای ما قرار داده است که شامل تجربه خوشبختی، شادی، گرسنگی، تشنگی و غیره می باشند.

وی افزود: خدا زمانی که این ویژگی ها و احساسات را بین بندگانش توزیع می کند، تبعیض قائل نمی شود. وظیفه و مسئولیت جامعه نیز این است که میان مردم تبعیض قائل نشوند. ساختمان های ما باید به ریل های حرکت ویلچر مجهز شوند تا معلولین احساس تبعیض نکنند.

  

گفته می شود تهیه ویلچرها توسط افراد خیر و اهدا کنندگانی از کشورهای مختلف از بریتانیا انجام گرفته شده بود. ویلچرهای مذکور با در نظر گرفتن اندازه فرد استفاده کننده سفارشی ساخته شده بودند و برای ساعات طولانی برای مقاومت در برابر حرارت با بالشتک های مقاوم پر شده بودند، که بخصوص در روزهای گرم تابستانی معلولین را محافظت می کنند. به علاوه اینکه کارگاه ساخت این ویلچرها توسط افراد دارای معلولیت نیرودهی شده، به همین سبب نیز یک منبع عالی برای معیشت آنان محسوب می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =