جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ | Aug 7, 2020
تصاویر/ دیدار رییس سازمان تبلیغات قم با آیت الله فقیهی

حوزه/ آیت الله فقیهی با بیان این که امروز یکی از موضوعات قابل بحث سقط جنین است،‌گفت: باید جامعه را به بحث سقط جنین و اتفاقات نامناسب سقط و خطرات کاهش جمعیت درآینده توجه داد و ضرورت افزایش جمعیت را بیان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه آیت الله محسن فقیهی  پیش از ظهر امروز در دیدار حجت الاسلام رضا عزت زمانی، مدیر کل تبلیغات استان قم که در منزل این عضو از جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، با بیان این که سازمان تبلیغات با مدیریت جدید فعالیت های خوبی را در عرصه فرهنگی و تبلیغ دین در جامعه آغاز کرده است، گفت:  یکی از برنامه های این مدیریت بکار گیری جوانان در پست های مختلف است. این مسئله تحولی شگرف  در سازمان تبلیغات و مباحث فرهنگی  ایجاد کرده و باید از این الگو در سازمانها ونهادهای دیگر هم بهره برداری شود.

عضو جامعه مدرسین با اشاره به اثر بخشی تبلیغ و توجه به فضای مجازی در ایام کرونا افزود: مسئله کرونا باعث شد ضرورت توجه به فضای مجازی و تبلیغ در این فضا بیش از گذشته برای حوزه، مبلغین و نهادهای فرهنگی  مشخص شود.

این استاد حوزه اضافه کرد: کسی منکر تبلیغ سنتی نیست، اما فضای کرونا موجب شد، حوزه و نهادهای فرهنگی مانند سازمان و دفتر تبلیغات به ضرورت فضای مجازی برای تبلیغ بیشتر پی ببرند و خود را بیش از گذشته با ابزار و زیر ساخت های فضای مجازی برای نشر دین و مقابله با هجمه و شبهات دینی آماده کنند.

وی افزود: با این شرایط اگر فعالیت های تبلیغی در فضای مجازی در ابعاد مختلف به صورت قوی انجام شود، اثر آن دو چندان خواهد بود و برای نظام و کشور و جامعه مفید خواهد بود.

آیت الله فقیهی با بیان این که امروز یکی از موضوعات قابل بحث سقط جنین است و  باید جامعه را به بحث سقط جنین و اتفاقات نامناسب سقط و خطرات کاهش جمعیت موضوع درآینده توجه داد و ضرورت افزایش جمعیت را بیان کرد، گفت: باید دراین موضوع و مسائل خاص از سوی رسانه های ملی و خبری از مسئولین مطالبه گری شود.

عضو جامعه مدرسین افزود: تجربه نشان داده در هر موضوعی مطالبه گری شده به موفقیت رسیدیم در این نوع بحث ها هم باید مطالبه گری از مسئولین صورت گیرد تا شاهد اثر بخشی آن باشیم.

وی به دائمی شدن و تحول در بحث تبلیغ تأکید کرد و اظهار داشت: باید سعی کرد در تبلیغ اسلام ناب را بیان کرد و حتی درست ارائه شود و چون در این بحث درست عمل نشده، شاهد مشکلات جدی در کشور هستیم.

این استاد حوزه با بیان این که برای اثر بخشی بهتر باید هنر را به خدمت تبلیغ آورد گفت: هنرمندی که بتواند با استفاده از ابزار هنر دین را به مردم معرفی کند، یا وجود ندارد و یا در این بخش ضعیف عمل شده  و بدتر این که حتی این بحث تبدیل به چالش جدی درکشور شده است و سعی ما این است این مشکل را با همکاری همه نهادها رفع کنیم.

۳۱۳/۴۰

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8