دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰ |۱۹ صفر ۱۴۴۳ | Sep 27, 2021
سرلشکر صفوی

حوزه/ مشاور عالی مقام معظم رهبری در مراسم افتتاح مؤسسه مذهبی فرهنگی پیروان ائمه اطهار(ع)، گفت: رمز بقای ملت‌ها، حفظ هویّت، باورها و ارزش‌هاست.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، سردار سرلشگر پاسدار سید رحیم صفوی با بیان اینکه جنگ امروز دشمنان ایران و اسلام جنگ فرهنگی است افزود: دشمن وقتی از جنگ نظامی به نتیجه نرسید، صحنه جنگ را عوض کرد و از طریق فرهنگ با ما وارد جنگ شد، اکنون جنگ ما جنگ نرم فرهنگی است.

وی ادامه داد: دوام ملت ایران در گرو حفظ ارزش‌ها و هویت اسلامی است و رمز بقای ملت‌ها، حفظ هویت، باورها و ارزش‌هاست.

 سردار مرتضی طلایی، رئیس هیأت مدیره مؤسسه مذهبی فرهنگی پیروان ائمه اطهار(ع) هم در سخنانی در این مراسم گفت: ورود به عرصه فرهنگ و فعالیت‌های فرهنگی، بدلیل ابعاد گسترده آن باید ورودی کارآمد، مداوم، همراه با مدیریت راهبری و در یک کلام حرکتی جهادی باشد، تعبیری که از سوی مقام معظم رهبری بارها مورد استفاده قرار گرفته است.

وی با اشاره به آغاز هفته عفاف و حجاب، ادامه داد: عفاف و حجاب زن موضوعی است که دشمنان اسلام با تبلیغات کاذب فراوان در رسانه‌ها و فضای مجازی، مصونیت زن را با محدودیت او اشتباه گرفته‌اند و موضوع عفاف و حجاب به عنوان یک اعتقاد دینی در کشور ما مطرح است.

وی ادامه داد: قبل از عفاف و حجاب موضوع حیا و عفت دو واژه بهم پیوسته است که در دورن همه انسان‌ها به دور از جغرافیا و زمان در انسان‌ها به ودیعه گذاشته است و همه انسان‌ها واقفند که برای رسیدن به تعالی این دو ویژگی را درخود ارتقاء بدهند.

سردار طلایی استقرار رفتار سازمانی و کار تشکیلاتی را مهم‌ترین مؤلفه نقشه راه در مسیر تقویت زیرساخت‌های فرهنگی عنوان کرد و گفت: بیانیه گام دوم انقلاب معیار فعالیت‌های فرهنگی و دستیابی به آرمان‌های انقلاب اسلامی است و با توجه به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب، با اتکا بر آینده پژوهی و چشم‌انداز جمهوری اسلامی در افق ۱۴۰۴، در سال ۹۹ نقشه راه مؤسسه و مراکز وابسته، در مسیر ایجاد فهم و درک مشترک از مفاد آن با استفاده از روش تحلیل مضمونی و نیز تدوین شد و اهداف و برنامه‌های کلان مؤسسه در قالب سند چشم انداز، در چارچوب مأموریت‌ها و تکالیفی که این بیانیه مقرر می‌دارد، تبیین و اجرایی می‌شود.

منبع: صدا و سیما

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8