سه‌شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 27, 2021
نشست علمی

حوزه/ نشست علمی «جایگاه علوم اجتماعی و مطالعات تاریخی در نظام آموزشی حوزه‌های علمیه» به همت دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، نشست علمی «جایگاه علوم اجتماعی و مطالعات تاریخی در نظام آموزشی حوزه‌های علمیه» با ارائه حجج اسلام ‌والمسلمین شمس الله مریجی معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و رئیس مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)»، خیری رییس دانشگاه آزاد اسلامی قم و خانم زهرا روح الهی امیری «مدرس گروه تاریخ مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه»، به همت اداره پژوهش دانشگاه باقرالعلوم(ع) با همکاری دانشکده فرهنگ، علوم اجتماعی و رفتاری این دانشگاه برگزار شد و شرکت‌کنندگان از طریق فضای‌مجازی در نشست حضور داشتند.

استادان حاضر در این نشست، ضمن توجه ویژه به ایجاد تفاهم علمی میان حوزه و دانشگاه، با محوریت بیانیه اخیر انجمن‌های علوم اجتماعی و تاریخی در نقد استخدام طلاب در وزارت آموزش‌ و پرورش، جهت تنویر افکار عمومی و دانشگاهیان به بحث‌های ذیل اشاره کردند:

ورود تخصصی به بحث‌های علمی و تخصصی اهتمام جدی و ضرورت غیرقابل انکار پژوهشگران و دانش‌آموختگان حوزوی است، تعامل جدی و عالمانه حوزه با اساتید دانشگاهی، بررسی آماری میزان مشارکت طلاب متخصص علوم اجتماعی و تاریخ در استخدام وزارت آموزش‌ و پرورش.

در پایان اساتید بر این مسئله توافق داشتند که آگاهی کامل به تغییرات موجود در نظام آموزشی حوزه، رویکرد تخصص گرایی در حوزه، تعامل حداکثری با مراکز دانشگاهی و اساتید بارز در رشته‌های علوم انسانی مانند تاریخ، علوم اجتماعی، روانشناسی، مشاوره، علوم سیاسی، علوم ارتباطات و... مخاطب فرهیخته را به این نتیجه رهنمون می‌کند که استخدام طلاب بر اساس تخصص در آموزش ‌و پرورش امری موافق عدالت است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8