دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ | Apr 19, 2021
دیدار استاد انصاریان با امام جمعه ارومیه

حوزه/ نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: امر به معروف و نهی از منکر باید در راستای اجرای قوانین اجتماعی و اداری ساری و جاری شود، چراکه ارتکاب خلاف قانون همان خلاف شرع است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از ارومیه، حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی، امروز در جلسه شورای معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر آذربایجان غربی، با اشاره به ضرورت مشارکت دادن مردم در موضوعات مختلف فرهنگی و اجتماعی، اظهار داشت: در صورتی که مشارکت مردمی در امورات نباشد قطعا شاهد موفقیت و پیشبرد اهداف نخواهیم بود.

وی افزود: خوشبختانه در موضوع امر به معروف و نهی از منکر و در قالب طلایه داران امر به معروف و نیز گروه های جهادی شاهد حرکت مثبتی هستیم که باید در این مسیر نهایت دقت و همت به کار گرفته شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، بهره گیری از تجارب و اندوخته های فکری و عملی نیروهای مختلف در راستای اجرای امر به معروف و نهی از منکر را لازمه پیشبرد اهداف دانست و گفت: در این مسیر باید دانست که اقشار مختلف با اطلاع از موارد مختلف مرتبط با منکرات به سوی همکاری با ستاد خواهند آمد که یکی از این موارد ارائه تخلفات رخ داده در ادارات و سازمان ها است.

وی ادامه داد: مردم باید برای ارائه گزارش تخلفات در دستگاه های مختلف اداری تشویق شوند و بهترین مسیر برای عمومی کردن امر به معروف و نهی از منکر نیز روشنگری در خصوص این اقدامات است.

حجت الاسلام و المسلمین قریشی خواستار توجه به کیفیت امور به جای پرداختن به کمیت شد و بیان داشت: یکی از مشکلاتی که در حوزه های کاری وجود دارد، پرداختن به کمیت و گزارشات است که نباید با این دید به موضوع امر به معروف و نهی از منکر نگاه شود، بلکه باید در خصوص ارتقای سطح کیفی اقدامات تلاش شود که خوشبختانه شاهد انجام این اقدامات هستیم.

وی بر لزوم فعال سازی گروه های جهادی در زمینه بررسی وضعیت تخلفات نیز تاکید کرد و ابراز داشت: یکی از بهترین مسیرها برای تحقق مطالبه گری و هدفمند کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه بهره گیری از بدنه مردمی است که راه اندازی گروه های جهادی فعال در حوزه های مختلف از مصادیق این امر است.

انتهای خبر./

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8