شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰ | Jul 31, 2021
کد خبر: 963454
۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۵
دیدار دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با مدیر حوزه‌های علمیه خواهران

حوزه/ مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با مدیر حوزه‌های علمیه خواهران دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، علیرضا حاجیان زاده، مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور، مدیر حوزه‌های علمیه خواهران دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار حاجیان زاده با اشاره به فعالیت های مستمر و تأثیرگذار حوزه و آموزش و پرورش، اظهار داشت: در سال های اخیر زمینه برای حضور طلاب در آموزش و پرورش جهت معلمی و دبیری در 8 رشته تحصیلی فراهم شده است که سال گذشته شاهد استقبال خوبی از طلاب خواهر و برادر برای حضور در آموزش و پرورش بودیم.

حضور طلاب خواهر در آموزش و پرورش ارزشمند است

وی با بیان این که حضور طلاب به ویژه طلاب خواهر در آموزش و پرورش ارزشمند است، افزود: از این رو لازم است ضمن آسیب شناسی، تمهیداتی اندیشیده شود تا شاهد حضور بیش از پیش خواهران طلبه در آموزش و پرورش باشیم و بتوانیم در جهت توانمندسازی معلمان و مدیران خانم و دختران دانش آموز و در حال تحصیل گام های رو به جلویی برداریم.

مشاور عالی وزیر و دبیر ستاد همکاری‌های حوزه علمیه و آموزش و پرورش با اشاره به طرح راه اندازی اندیشکده پژوهشی، جهت برگزاری دوره های تخصصی دینی و فرهنگی، ادامه داد: حوزه های علمیه در این زمینه می توانند کمک خوبی به آموزش و پرورش داشته باشند و انتظار ما از حوزه این است که محتواهای تخصصی و مورد نیاز برای مخاطبان خاص را تولید و ارائه کند.

وی همچنین از راه اندازی سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک خبر داد و گفت: اساسنامه این سازمان تصویب و اعضای هیئت مدیره آن نیز مشخص شده است و به نظر بنده لازم است حوزه به ویژه حوزه خواهران را در این سازمان و بحث تعلیم و تربیت درگیر کنیم تا بتوانیم محتواهای خوبی برای مربیان مهد و پیش دبستانی و همچنین کودکان تولید کنیم.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8