چهارشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ |۷ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 1, 2020
رهبر معظم انقلاب و سید حسن نصرالله

حوزه/ مرا با رهبر معظم انقلاب مقایسه نکنید؛ فاصله بین بنده و ایشان بسیار زیاد است؛ چراکه مقام معظم رهبری از بلندای نظری برخوردار و افق بلند اندیشه ای دارند که دست نیافتنی است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسن زمانی امروز در جمع کارکنان مرکز خبر حوزه به ارائه گزارشی از سفر خود به کشور لبنان پرداخت و گفت: یکی از برنامه های ما در این سفر، دیدار با نماد و رمز مقاومت دنیای اسلام، سید حسن نصرالله بود که سه ساعت به طول انجامید و در آن به مسائل جهان اسلام پرداختیم.

وی اظهار داشت: یکی از موضوعات مطروحه در این دیدار، گسترش تعامل حوزه علمیه قم با حزب الله لبنان بود که خوشبختانه طرح هایی تبادل و توافقاتی صورت پذیرفت.

معاون بین الملل حوزه های علمیه ابراز داشت: در این دیدار به آقای سید حسن نصرالله گفتم در زمانی که بنده در مصر بودم، نظرسنجی از مردم مصر انجام شد که محبوب ترین رهبر جهان عرب چه کسی است که شما رتبه اول را به دست آوردید؛ سپس ادامه دادم که با اتکاء به این گزارش، خوشحالم که دیدگاه های مشترکی میان شما و آیت الله العظمی خامنه ای وجود دارد که می تواند در سعادت بشریت مؤثر باشد.

عضو هیأت علمی المصطفی(ص) ادامه داد: پس از این سخنان بنده، سید حسن نصرالله گفت: «نه»؛ مرا با رهبر معظم انقلاب مقایسه نکنید؛ فاصله بین بنده و ایشان بسیار زیاد است؛ چراکه مقام معظم رهبری از بلندای نظری برخوردار و افق بلند اندیشه ای دارند که دست نیافتنی است.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی خاطرنشان ساخت: وقتی انسان به بیرون از ایران اسلامی سفر می کند، متوجه می شود که چه گوهر ارزشمندی در ایران وجود دارد و ما قدر ایشان را نمی دانیم.

وی تصریح کرد: از دیگر برنامه های ما دیدار با تجمع علمای مسلمین لبنان، متشکل از بزرگان شیعه و اهل سنت بود.

معاون بین الملل حوزه های علمیه با بیان این مطلب که نیمی از اعضای این تجمع را علمای اهل سنت تشکیل می دهند، اظهار داشت: این اعضا، آیت الله العظمی خامنه ای را شرعا به عنوان ولی أمر خود دانسته و ایشان را پذیرفته اند؛ اما متأسفانه ممکن است برخی در ایران هنوز به این درک و فهم نرسیده باشند که نشان از مظلومیت رهبر معظم انقلاب دارد.

 

انتهای پیام/  محمد رسول صفری

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =