شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ |۲ جمادی‌الاول ۱۴۴۴ | Nov 26, 2022
آیت الله العظمی نوری همدانی

حوزه/چند سال است در خصوص عفاف و حجاب بحث می شود؛ ولی هنوز کار جدی انجام نشده است؛ مدت ها است که بانک های ما دیرکرد می گیرند که این مساله ربا است و هنوز نتوانسته ایم جلوی این کار را بگیریم؛ چه کسی باید جلوی این کار را بگیرد.

به گزارش خبرنگارخبرگزاری «حوزه» حضرت آیت الله نوری همدانی عصر امروز در دیدار با اعضای حزب موتلفه اسلامی گفتند: سازمان اسلام و دین بر دو پایه بنا شده که نخستین آن تقنین و دوم اجرای قوانین است.

ایشان افزودند: امام علی(ع) بیان کرده اند، تمام خوبی ها از جمله جهاد در راه خدا در مقابل امربه معروف ونهی از منکر چونان  قطره ای در مقابل دریا هستند.

معظم له بیان کردند: تمام واجبات با امربه معروف اقامه می شود، امنیت و راه های زندگی از طریق امربه معروف ونهی از منکر جاری می شود و حقوق نیز در سایه امربه معروف ونهی از منکر برقرار می شود و سطح زمین نیز به این وسیله آباد می گردد.

ایشان اظهارکردند: هیچ فریضه ای مهم تر و اثرگذار تر از امربه معروف و نهی از منکر نیست؛ کل ارزش ها از جمله عظمت و اقتدار مسلمانان معروف است و کل ضد ارزش ها از جمله استکبار، صهیونیست ها ،فقر و جهل، تهاجم فرهنگی و نظامی و سیاسی و... منکر است.

حضرت آیت الله  نوری همدانی یادآورشدند: مساله امربه معروف ونهی از منکر با جلسه و کنگره و کتاب، حل نمی شود؛ بلکه این موضوع باید از لحاظ عملی مورد توجه واقع شود و به شکل جدی مقدمات آن را فراهم کنند.

ایشان افزودند: قرآن کریم در سوره آل عمران به منظور بیان این موضوع بیان می کند، مومنان ابتدا باید خودسازی کنند و تا مرز مرگ خود متقی باشند و دوم نیز باید با هم اتحاد و وحدت داشته باشند.

معظم له بیان کردند: بنده در حوزه علمیه قم، دو سال امربه معروف و نهی از منکر را تدریس کردم؛ این فریضه بسیار مهم است که می توان آن را مهمترین فریضه دانست؛ در این عرصه ریزه کاری ها و مطالب فراوانی بیان شده است.

این مرجع تقلید اظهارکردند: مساله امربه معروف برای برخی واجب عینی و برای برخی دیگر واجب کفایی است؛ در حدیث شریف بیان شده است که اگر مسلمانی شنید که یک نفر مرتکب منکر شده، باید برخورد خود را با او تغییر دهد.

حضرت آیت الله  نوری همدانی یادآورشدند: ریشه همه دشمنی ها علیه اسلام از زمان پیامبر(ص) بوده است؛ جنگ تبوک نیز در مقابل همین گروه بوده است و پیامبر(ص) در همین جنگ نیز به طور جدی به مساله امربه معروف و نهی از منکر اشاره کردند.

معظم له بیان کردند: امروزه آل سعود، داعش، آل خلیفه، آل نهیان و تکفیر و صهیونیست و ظلم و جهل و... ضد ارزش هستند و اگر کسی در مقابل این ضد ارزش ها ساکت بماند مسئول است.

ایشان اظهارکردند:چند سال است در خصوص عفاف و حجاب بحث می شود؛ ولی هنوز کار جدی انجام نشده است؛ مدت ها است که بانک های ما دیرکرد می گیرند که این مساله ربا است و هنوز نتوانسته ایم جلوی این کار را بگیریم؛ چه کسی باید جلوی این کار را بگیرد؛ کسانی که مدعی آمر به معروف بودن هستند باید با این منکرات اقدام جدی کنند.

حضرت آیت الله  نوری همدانی یادآور شدند: آمران به معروف و ناهیان منکر باید با هم متحد باشند و از قدرت استفاده کنند که مشکلات حل شود؛ این گروه باید به میدان بیایند و خطرات را به جان خود بخرند و مشکلات را حل کنند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =