یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ |۱۱ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 5, 2020
زائران حسینی

حوزه / معاون هماهنگی ستاد خدمت‌رسانی به زائران اربعین آستان قدس رضوی تاکید کرد: اهتمام آستان قدس رضوی استفاده، هم افزایی و ساماندهی ظرفیت‌های مردمی و تشکل‌های مذهبی در خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی است.

به گزارش  خبرگزاری «حوزه» از مشهد، حجت الاسلام والمسلمین علی لقمان پور با بیان اینکه هدف، وظیفه و رسالت ستاد اربعین آستان قدس رضوی، خدمات‌رسانی مناسب به زائران حسینی است، گفت: در شهر مهران تعدادي از هیئات مردمی و مذهبی فعالیت دارند که البته ظرفیت و امکانات آنها در برابر حجم زیاد زائران ناكافي است، بنابراین با ایجاد شبكه ارتباطي میان بيش از 6 هزار هیئت مذهبی در سراسر کشور و تعامل با آنها، ظرفیت عظیمی برای خدمت‌رسانی در روزهاي پيش رو ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه خدمت‌رسانی‌ هیئات به زائران تنها محدود به توزيع تغذيه اهدايي از سوي آستان قدس رضوي نمی‌شود، تصریح کرد: تلاش شده با هم افزايي هیئت¬های مذهبی فعال در مرز مهران، فعالیت‌های فرهنگی از جمله مداحی، ذکر توسل و منبر نیز در زمره برنامه‌های خدمت رسانی به زائران گنجانده شود.

حجت الاسلام لقمان پور گستره خدمت رسانی ستاد اربعین آستان قدس رضوی به زائران را شامل مرز مهران و کشور عراق معرفی و عنوان کرد: این ستاد علاوه بر مهران، از موکب‌های مسیر بدره عراق نیز پشتیبانی و حمایت می‌کند.

یادآور می شود؛ به دستور تولیت آستان قدس رضوی ستاد خدمت‌رسانی اربعین آستان قدس رضوی به منظور خدمت رسانی به زائران حسینی برای نخستین بار در مرز مهران و کشور عراق تشکیل شده است.

 

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =