یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹ |۴ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 29, 2020
حجت الاسلام سید محمد رضا ملیحی معاون تهذیب حوزه علمیه همدان

حوزه/ معاون تهذیب حوزه علمیه استان همدان گفت: بنا بر هماهنگی هایی که صورت گرفته است، مقرر شد تا امسال در مدارس سطح استان همدان، منشور روحانیت امام خمینی(ره) مطالعه و خوانش شود.

حجت الاسلام سید محمدرضا ملیحی، معاون تهذیب حوزه علمیه همدان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در همدان، با اشاره به سوم اسفند سالروز انتشار منشور روحانیت امام خمینی(ره)، گفت: در اسفند سال ۶۷ حضرت امام خمینی(ره) نامه‌ای خطاب به حوزه‌های علمیه و روحانیون، تحت عنوان منشور روحانیت را منتشر کردند که از می‌توان به عنوان چراغ راه روحانیت نام برد.

وی افزود: از آنجایی که مخاطب این منشور همه طلاب و حوزه‌های علمیه هستند، بازخوانی و تکرار مطالب آن بسیار ضروری و مهم است.

معاون تهذیب حوزه علمیه استان همدان با بیان اینکه هر ساله در این ایام برنامه‌های ویژه‌ای در زمینه بازخوانی منشور روحانیت در مدارس و حوزه‌های علمیه سراسر کشور برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: بنا بر هماهنگی‌هایی که صورت گرفته است، مقرر شد تا امسال در مدارس سطح استان همدان، متن این منشور مورد مطالعه و خوانش قرار گیرد.

وی تصریح کرد: هدف اصلی از اجرای این کار، آشنایی طلاب با بیانات رهبر کبیر انقلاب در زمینه روحانیت و تبیین اهمیت منشور روحانیت در حوزه‌های علمیه است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =