شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ | May 30, 2020
امام جمعه لار

حوزه/ امام جمعه شهرستان لار گفت: زمان رزمایش مواسات و همدلی نباید طولانی شود، چون فرسایشی می‌شود و لذا بایستی با پایان عید فطر شروع به آسیب شناسی کرد، تا بتوانیم مرحله جدیدی را شروع کنیم.

به گزارش خبرگزاری حوزه از فارس، حجت‌الاسلام سیدمختار موسوی خرّم، امام جمعه شهرستان لار،‌ برگزاری رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه در این شهرستان را سبب تحولات بزرگ و مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: پس از توصیه رهبر معظم انقلاب، جلساتی را با فرمانداری‌ها و بخشداری‌های منطقه برگزار و در اولین فرصت، فعالیت‌ها را شروع کردیم و نتیجه آن در گام نخست، توزیع حدود ۵ هزار بسته غذایی بین نیازمندان بود.

وی افزود: در راستای افزایش مشارکت مردم به عنوان هدف اصلی رزمایش مواسات و همدلی، در همان روزهای اول معتمدین محلی، خیرین، سازمان‌ها و هیات مذهبی شهر را دعوت کردیم و در همین جلسات، تهیه و توزیع۱۱۰ کارت هدیه ۱۱۰ هزار تومانی و ۲۰۰ کارت هدیه ۱۵۰ هزار تومانی را خیرین بر عهده گرفتند. این اقدام که در جلسه اول با همت خیرین صورت گرفت باعث شد، کار جلب مشارکت‌های مردمی نیز قوت بگیرد و این روند ادامه دارد.

امام جمعه لارستان در ادامه درباره شناسایی نیازمندان آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا، گفت: جهت شناسایی جامعه هدف رزمایش و نیز سازماندهی کمک‌ها سامانه‌ای منسجم ایجاد کردیم. همچنین نرم افزاری نیز هم تهیه شده است که نیازمندان هر محل بتوانند در داخل نرم‌افزار اعلام نام کنند که بعد از اخذ مجوزهای لازم در فضای مجازی قرار داده می‌شود. علاوه بر این در جلسات هماهنگی، بر دریافت گزارش‌های هفتگی از روند کمک‌رسانی و نیازمندان منطقه تصمیم‌گیری شد که باعث می‌شود اسامی تکراری حذف شوند و کمک‌ها با مساوات و انصاف بین همه توزیع شود. 

حجت‌الاسلام موسوی خرم تصریح کرد: از دو سال پیش مسئولیت هماهنگی امور مساجد را بر عهده دارم و از طریق کارگروه مربوطه هماهنگی بین مساجد و ائمه جماعات را پیگیری کردیم. در زمان رزمایش نیز از طریق روحانیون و ائمه جماعات مساجد تاکنون بیش از ۵۰۰ بسته غذایی و کمک نقدی اهدا شده است و در حال هماهنگی جهت افزایش این کمک‌ها هستیم.

وی در پایان سخنان خود تأکید کرد: زمان رزمایش مواسات و همدلی نباید طولانی شود، چون فرسایشی می‌شود و لذا بایستی با پایان عید فطر شروع به آسیب شناسی کرد، تا بتوانیم مرحله جدیدی را شروع کنیم. البته کمک‌های مردمی و اقداماتی همچون تولید و توزیع ماسک و ضدعفونی و... توسط مردم همواره بوده و هست و بایستی این فضیلت مواسات، توسط همه ان‌شاءالله به صورت همیشگی ادامه داشته باشد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =