دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ |۵ شعبان ۱۴۴۱ | Mar 30, 2020
آیت الله العظمی مکارم

حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی بر لزوم صرفه جویی و مدیریت منابع و نیز اهتمام نسبت به اقتصاد مقاومتی تاکید کردند و اظهار داشتند: نباید پرداختن به امورات سیاسی باعث شود که از مسائل اقتصادی کشور غافل شویم.

به گزارش خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله مکارم شیرازی شامگاه امروز  در دیدار معاون اول رئیس جمهور با قدردانی از خدمات دولت گفتند: تحولات داخلی و خارجی و شوک های متعدد اخیر هر کدام می توانست آسیب جدی به کشور وارد کند، اما به لطف خداوند و تلاش دولت اتفاق بدی رخ نداد.

این مرجع تقلید با اشاره به مشکلات اقتصادی و چالش های موجود، نحوه ی اجرای قانون هدفمندی را یکی از مسائل اصلی اقتصاد کشور برشمرد ندو افزودند: این طرح باید ساماندهی شود و البته پرداختن به آن نیازمند شجاعت وعزمی جدی است.

 حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزودند: قاچاق نیز یکی دیگر از مشکلات جدی اقتصاد ایران است و باید از این پدیده جلوگیری شود زیرا بسیاری از منابع کشور را نابود می کند.

ایشان بر لزوم صرفه جویی و مدیریت منابع و نیز اهتمام نسبت به اقتصاد مقاومتی تاکید کرد ند و اظهار داشتند: نباید پرداختن به امورات سیاسی باعث شود که از مسائل اقتصادی کشور غافل شویم.

این مرجع تقلید همچنین توجه به مسائل فرهنگی و نظارت دقیق و مستمر بر فضای مجازی را مورد تاکید قرار دادند و گفتند: فعالیت های برخی سایت ها و افراد در فضای مجازی می تواند منجر به آسیب های اجتماعی شود و زمینه ی نفوذ دشمن در کشور را فراهم کند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی افزودند: باید نسبت به پرورش و تربیت جوانان انقلابی اهتمام داشته باشیم و اجازه ندهیم روحیه ی اعتقادی و مذهبی جامعه آسیب ببیند.

در ابتدای این دیدار دکتر اسحاق جهانگیری با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به این مرجع تقلید، از حمایت ها و ابراز لطف ایشان نسبت به دولت قدردانی کرد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه های دولت و دستاوردهای حاصل شده در بخش های مختلف گفت: با لطف خدا دولت توانست در چارچوب سیاست های مقام معظم رهبری، پرونده ی هسته ای را به نتیجه برساند و تحریم های ظالمانه را از پیش روی ملت بردارد و خوشبختانه امروز فرصت جدیدی برای کار و توسعه ی کشور فراهم شده است.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات پیش روی اقتصاد کشور نظیر تورم و رکود، گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط دولت برای حل این مسائل را تشریح کرد و افزود: خوشبختانه با وجود شوک نفتی و تغییراتی که در اقتصاد کشورهای تولید کننده ی نفت به وجود آمد، به لطف خدا و با سیاست های خوبی که تدوین شد، تغییر عمده ای در اقتصاد ایران بوجود نیامد.

دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به ضرورت استفاده از سرمایه گذاری خارجی برای دستیابی به رشد اقتصادی 8 درصد، از اهتمام دولت برای رسیدن به رشد اقتصادی خبر داد و گفت: سالانه باید حدود 900 هزار فرصت شغلی برای افراد جویای کار و بخصوص جوانان فارغ التحصیل دانشگاهی ایجاد کنیم و البته با وجود امیدی که در مردم وجود دارد،‌ فرصت مناسبی برای حل مشکلات ایجاد شده است.

معاون اول رییس جمهور به اوضاع منطقه و درگیری های موجود در کشورهای همسایه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: دشمنان به گونه ای طراحی کرده اند که کشورهای اسلامی همواره با جنگ و درگیری سرگرم باشند.

وی گزارشی از برنامه های سفر خود به قم و طرح های افتتاح شده ارائه کرد و افزود: دولت نگاه ویژه ای به قم داد و در صدد حل مشکلات این استان هستیم.

جهانگیری، حضرت آیت الله مکارم شیرازی را افتخار شیعه توصیف کرد و اقدام ایشان در برگزاری همایشی برای معرفی اسلام واقعی و شناساندن جریان های تکفیری و اسلام دروغین گروه هایی نظیر داعش، کاری بزرگ و پراهمیت دانست.

وی در پاسخ به مطالبه ی این مرجع تقلید در خصوص نظارت بر فضای مجازی گفت: عزم جدی دولت این است که روش های هوشمندانه بتواند فضای مجازی را ساماندهی و از فعالیت های خلاف اخلاق جلوگیری کند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =