سه‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ | Nov 24, 2020
رفیعی

حوزه/ حجت الاسلام والمسلمین رفیعی در خصوص سخنان اخیر خود در حرم مطهر حضرت معصومه(س) درباره برخی ناهنجاری ها در استان های شمالی واکنش نشان داد.

حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری «حوزه»، درباره صحبت های اخیر خود درباره وضع حجاب گفت: بنده در باره برخی ناهنجاری ها در بعضی از استان های شمالی مطالبی عرض کردم که ظاهرا موجب ناراحتی برخی ها در این استان ها شده است.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی ادامه داد:  قصد بنده توهین نبوده، بلکه مراد من برخی مسافران است که در ایام تعطیلات به این استان ها می روند و شئون اسلامی و دینی را رعایت نمی کنند.

وی افزود: این تذکر به خاطر درخواست برخی مردم متدین گیلان از من بود و تقاضای من هم از مردم این بود که برای این قضیه فکری کنند تا در حد تبلیغات و نیروهای امر به معروف و نهی از منکر فکری به حال موضوع شود.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی خاطرنشان کرد: هنگامی که افرادی مانند ما که مبلغ دین هستیم نه چهره سیاسی، تذکری می دهیم باید به جای بزرگ کردن موضوع به فکر درمان باشیم.

وی یادآور شد:  رهبر انقلاب بارها فرمود، نگران اوضاع فرهنگی کشور هستم و در دیدار اخیر با نمایندگان مجلس گفتند: من از ولنگاری فرهنگی نگرانم. لکن از جایی اسم نبردند و من یک مثال زدم. لذا تقاضای من این است که به جای بزرگ کردن مساله یا بعضی از مسائلی که نشان از بی مهری دارد، بیاییم و بگوئیم چگونه می شود، حجاب در جامعه گسترش یابد و ناهنجاری ها کم شود.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی افزود: برخی مراجع از من به خاطر این تذکری که دادم تشکر کردند؛ تذکری که صرفا به خاطر تعطیلی امر به معروف و نهی از منکر بیان شد.

وی در ادامه گفت: اگر به صحبت های کامل من توجه می شد، بنده این را هم گفته بودم که  به مناسبت رحلت امام (ره) برای سخنرانی رفته بودم و چند مورد را خودم تذکر دادم و آن افراد بدحجاب حجابشان را درست کردند.

حجت الاسلام والمسلمین رفیعی با بیان اینکه گیلان دیار مرحوم آیت الله میرزا حبیب الله رشتی و آیت الله بهجت و انقلابیونی همانند میرزای جنگلی است تاکید کرد: نیت من از بیان این تذکر «نصحیت» و بیان یک درد اجتماعی بوده و به معنای نا دیده گرفتن خوبی ها نیست.

خاطرنشان می شود: حجت الاسلام والمسلمین رفیعی در جمع زائران حرم حضرت معصومه(س) در خصوص حرمت شکنی در مسائل مختلف از جمله حجاب در برخی استان های شمالی ابراز تاسف کرده بود که موجب اعتراض برخی ها شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

نظرات

 • رضا IR ۲۰:۱۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۱
  0 0
  آقای رفیعی در ماه مبارک رمضان به خاطر توهین به مردم روزه دار و زنان پاکدامن گیلان در این شبهای عزیز ضمن پوزش رسمی از مردم ولایی استان از درگاه خداوند غفار طلب مغفرت کنید
 • ناظر IR ۱۶:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۲
  0 0
  بد حجابی یک معضل فرهنگی است که خاص گیلان نیست تا یه گوینده معروف با نام بردن از استان ما اینهمه بی مهابا حرف بزنه. آقای رفیعی کجا بود وقتی مردم گیلان هزارکامیون به جبهه فرستادندو.... ایشان بفرماید مسئولین ما برای رفع این معضل تابحال چه کردند. کدام اقدام تشویقی را انجام دادند. صدا وسیما با اینهمه بودجه چه داره میکنه؟ سازمان تبلیغات اسلامی چه کرده؟ ارشاد چی؟ آیا این فقط معضل گیلانه؟ تهران،اصفهان، شیراز واهواز و.....کارشون درسته؟ ما حرفمون اینه چرا رو گیلان زوم میکنند؟ جرا حرفی از مازندران نیست؟ کنار دریای بابلسر رامسر تنکابن و....وضعش از گیلان بدتره! چرا گیلان؟ اینهمه هجمه واسه چیه؟ چون سابقه و لاحقه این مردم ولایتمدار و شیعه درخشانه! در زمان حجاج بن یوسف ثقفی اگر کسی از زمامداران بنی امیه بر کسی غضب میکرد، آن مغضوب علیه در مقام اعتذار میگفت: امیر مگر من از اهالی دیلم و خزرم که بر من غضب کرده اید؟ این پشتوانه قوی بود که شاه ازاین مردم میترسید. شما کودتای ۲۸ مرداد را مطالعه کنید! تمام مردم ایران خواب بودند فقط رشتیا مجسمه های شاه و رضا شاه را پایین کشیدندواز پلهای رودخانه زرجوب از گردن آویزان کردند. رژیم پهلوی بخاطر اینکه این سابقه درخشان را ازبین ببرد، علیه رشتیها جوک ساخت و پخش کرد که بله رشتیها بی غیرتند، لاابالی اند، نسبت به دین واحکام دین بی مبالاتند و..... امروز هم حضرات آقایان دارند همون راه راادامه میدن. یادشان رفته کنگره بزرگ ۸۰۰۰ شهیدوالامقام گیلانی. چقدر زود فراموش کردند!؟
 • یا حسین IR ۱۹:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۲
  0 0
  شکر خوردن رفیعی..... رسما از همه مردم گیلان عذرخواهی میکنم / قصد هیچ توهینی به مردم گیلان را نداشتم/ شخصا با برخی نمایندگان گیلان تماس گرفتم و عذرخواهی کردم
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8