یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ |۱۱ شعبان ۱۴۴۱ | Apr 5, 2020
حجت الاسلام والمسلمین مرتضی آقا تهرانی

حوزه/ ایثار و فداکاری موجب کرامت و فضیلت در انسان ها می شود و در این عرصه ائمه معصومین علیهم السلام الگوی مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و گذشت در جامعه هستند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در کرمانشاه حجت الاسلام و المسلمین مرتضی آقا تهرانی در ادامه سلسله جلسات خود در جمع روزه داران مسجد حاج شهباز خان استان کرمانشاه یکی از عوامل آرامش انسان را به یاد خدا بودن دانست و عنوان داشت: ارتباط قلبی با خداوند متعال موجب آرامش روح و اطمینان قلبی افراد خواهد شد.

این استاد حوزه علمیه بیان داشت: یاد خداوند برطرف کننده نگرانی ها و خطاهای انسان می باشد، ذکر خداوند و استغفار نه تنها موجب بخشش گناهان انسان می شود بلکه گناهان پدر و مادر نیز، بخشوده و پاک می شود.

وی در ادامه بیان داشت: در ماه مبارک رمضان ایثار و جوانمردی باید مورد توجه قرار گرفته شود،ایثارگر واقعی کسی است که علاوه بر روزه دارای از مستمندان و فقرا نیز دستگیری نماید.

این محقق حوزوی ابراز داشت: ایثار و فداکاری موجب کرامت و فضیلت در انسان ها می شود و در این عرصه ائمه معصومین علیهم السلام الگوی مناسبی برای ترویج فرهنگ ایثار و گذشت در جامعه هستند.

حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی روزه داران را به اخلاقی نیک دعوت کرد و بیان داشت: یکی از نشانه های انسان مؤمن، خوش اخلاقی است، اخلاق نیک موجب جذب جوانان و حتی غیرمسلمانان به دین اسلام خواهد شد.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: گاهی اخلاق نیک زمینه های بازگشت افراد منحرف و گناهکار را به سمت اعمال نیک را فراهم می کند، انسان خوش اخلاق همواره به خوش نامی یاد شده و در امورش موفق می باشد.

وی در پایان مراقبت از نفس را با اهمیت دانست و عنوان داشت: محاسبه اعمال و مراقبت از نفس و همچنین تلاوت روزانه آیات نوربخش قرآن و انس با آن به انسان نوری ابدی خواهد بخشید که این نورانیت خشنودی خداوند متعال را به همراه دارد.   

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =