جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ |۱۶ صفر ۱۴۴۳ | Sep 24, 2021
محمد حسین فرهنگی

حوزه/ سخنگوی هیات رئیسه مجلس در جمع خبرنگاران شرایط امنیت داخلی و تهدیدهای خارجی و آخرین وضعیت تولید داخل در حوزه نفت و انرژی را از جمله مسائل مطروحه در نشست غیرعلنی امروز عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری حوزه از تهران، محمدحسین فرهنگی در حاشیه نشست غیرعلنی امروز (سه شنبه ۲۰ خردادماه) مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: امروز مجلس با حضور وزرای نفت، اطلاعات و همچنین مسئولان بخش های مختلف در وزارت اطلاعات جلسه غیرعلنی برگزار کرد که بخش اول جلسه به مسائل پیرامون انرژی، نفت، گاز و دیگر مسائل وزارتخانه نفت اختصاص داشت. آقای زنگنه درخصوص فرصت ها و تهدیدها، صحبت های مفصلی در دو نوبت انجام دادند و نمایندگان نیز، دیدگاه ها، انتقادات و نظرات خود را بیان کردند. 

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آخرین وضعیت تولید داخل، صادرات، نفت خام و فرآورده های نفتی، محصولات پتروشیمی و آخرین وضعیت ذخایر در داخل کشور که البته باید توضیح دهم در وضعیت کاملا مطلوبی قرار دارد و... بخشی از مجموعه محورهای صحبت های وزیر نفت در این جلسه به شمار می آید.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه مسائل امنیتی بیشتر از حوزه نفت زمان جلسه را به خود اختصاص داد، افزود: موضوعات متنوعی در این خصوص توسط آقای علوی وزیر اطلاعات مطرح شد، شرایط امنیت داخلی و تهدیدهای خارجی و نفوذ های داخلی تا جایی که فرصت اجازه داد مورد بحث قرار گرفت. همچنین چند نفر از معاونان وزیر اطلاعات نیز موضوعاتی همچون مسائل ضدجاسوسی و تهدیدات دیگر را توضیح دادند.

وی با بیان اینکه دو سوم وقت امروز را مسائل امنیتی به خود اختصاص داد،  اظهار کرد: از جمله محورهایی که بخشی از وقت جلسه غیرعلنی امروز را به خود اختصاص داد، تدابیر امنیتی درخصوص مسئولان و مشکلاتی است که برای آنها به وجود می آورند، همچنین تدابیر صیانتی و برخی توصیه ها را داشتند که با مستندات در جلسه ارائه شد.

وی همچنین خبرداد: جلسه فردا چهارشنبه، ۲۱ خردادماه به صورت علنی با حضور وزرای راه و شهرسازی و نیرو برگزار می شود.

بنابراین گزارش سخنگوی هیات رئیسه مجلس در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه دیدگاه های نمایندگان در این جلسه چه بوده است، توضیح داد: دیدگاه های نمایندگان در چند بخش ارائه شد، بخشی مربوط به حوزه نفت و انرژی بود که بعضا انتقاداتی در خصوص عملکرد وزارت نفت و مسائلی مانند صادرات و تولید داخل داشتند. همچنین در حوزه امنیتی همکاران دیدگاه های مختلفی را مطرح کردند که شامل انتقادات و پیشنهادات می شود.

فرهنگی با بیان اینکه از ارائه آمار و جزئیات در خصوص مباحث مطروحه در جلسه به دلیل شرایط امنیتی معذور است، گفت: از آنجا که نباید جزئیات صحبت های ۲ وزیر نفت و اطلاعات به دلیل تحریم ها و تهدیدهای دشمنان منتشر شود لذا هیات رئیسه تصمیم به برگزاری جلسه غیرعلنی گرفت.

وی در پاسخ به اینکه آیا وزیر اطلاعات در این جلسه در خصوص اعتبارنامه ها و صلاحیت های نمایندگان صحبت کرده است یا خیر، توضیح داد: آقای علوی در این جلسه در خصوص اعتبارنامه ها و صلاحیت های نمایندگان صحبت نکرد اما به طور کلی و نه مصداقی، در این زمینه تعیین صلاحیت ها صحبت داشتند که در رابطه با دوره فعلی مجلس نبود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس درباره آخرین وضعیت اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران، توضیح داد: صلاحیت آقای تاجگردون در شعبه بررسی می شود و امروز آخرین فرصت برای اعلام نظرشان به صحن و  هیات رئیسه است. در واقع امروز نتیجه بررسی اعتبارنامه آقای تاجگردون مشخص می شود.

وی همچنین در خصوص انتقادهای نمایندگان به وزیر نفت، بیان کرد: انتقادهایی درباره مسائلی مانند هزینه های وزارت نفت و ساخت و سازهایی در شهر تهران توسط همکاران صورت گرفت و البته برخی مسائل امنیتی.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8