سه‌شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ | Jan 26, 2021
بیانیه

حوزه/ طلاب مدرسه علمیه خواهران معصومیه یزد در محکومیت هتک حرمت به پیامبر اسلام(ص) بیانیه ای صادر کردند.

 به گزارش خبرگزاری حوزه از یزد، طلاب مدرسه علمیه خواهران معصومیه یزد در محکومیت هتک حرمت پیامبر اسلام(ص) از سوی رئیس جمهور فرانسه بیانیه ای صادر کردند که متن آن به این شرح است:  

بسم الله الرحمن الرحیم

هُوَ الَّذی أَرسَلَ رَسولَهُ بِالهُدی وَدینِ الحَقِّ لِیُظهِرَهُ عَلَی الدّینِ کُلِّهِ وَلَو کَرِهَ المُشرِکونَ(سوره مبارکه توبة آیه ۳۳)

هنوز چندی از چاپ کاریکاتور توهین آمیز در نشریه شارلی ابدو نگذشته که رئیس جمهور فرانسه در اقدامی بی شرمانه ضمن دفاع از این کار، اعلام کرده است که چنین اقداماتی را در راستای آزادی بیان است و چاپ این کاریکاتورها ادامه پیدا خواهد کرد.

بدون شک هر انسانی فارغ از دین و آیین خاصی این اقدام را بی شرمانه می داند. چراکه نه  تنها فطرت آدمی بلکه از نظر عقلی نیز چنین کاری نادرست است. توهین کردن به پیامبر اسلام توهین به سایر ادیان الهی و پیامبران است زیرا دین اسلام برای سایر ادیان الهی و پیامبرانش حرمت قائل شده است و اعتقاد به آنها را تأکید کرده است.

 البته بر کسی پوشیده نیست که این اقدامات تنها در جهت اغراض سیاسی دولتمردان فرانسوی است. آنها اقدامات خود را در راستای آزادی بیان می دانند در حالی که از اعلام موضع گیری در برابر هلوکاست و یا بیان مخالفت در برابر سیاست‌های این دولت صریحا ممانعت می‌کنند. آنها با مخالفین در کشور خود به بدترین صورت مواجه می‌شوند در همین ماه های اخیر افراد زیادی که در راهپیمایی های اعتراض آمیز شرکت داشته اند دستگیر، زندانی و حتی کشته شده اند.

باید از دولت مردان فرانسه پرسید آیا مخالفت با سیاستهای اقتصاد ریاضتی در این کشور آزادی بیان نیست؟ از طرفی در این کشور از حضور زنان محجبه در مدارس و دانشگاه ها جلوگیری می‌شود. آیا این اقدام نیز مخالفت با آزادی بیان و عقیده نیست؟ بنابراین کاملا مشخص است که آزادی بیان برای آنها تنها ابزاری است که هر وقت خودشان بخواهند از آن سود می جویند و هر گاه ابراز عقیده ای مخالف با مصالح آنها باشد از آن جلوگیری می‌کنند.

در ثانی در طی دهه های اخیر، اسلام رشد روزافزونی در کشورهای غربی و مخصوصا اروپایی داشته است. مسئولان این کشورها به خوبی می دانند که اگر اسلام با این سرعت پیش رود آینده ای تاریک و مبهم در انتظار آنها خواهد بود. بنابراین سعی دارند تا به هر صورت چهره اسلام و مسلمانان را زشت جلوه دهند. زمانی در تجهیز گروه های تروریستی مثل داعش می کوشند زمان دیگری هم به چنین ابراز نظرهای توهین آمیز و بی خردانه روی می آورند غافل از اینکه که خداوند هر کاری را اراده کند کسی یارای مقابله با آن را نخواهد داشت. رئیس جمهور فرانسه پنداشته با این اقدامات آن هم به بهانه آزادی بیان می تواند از رشد اسلام جلوگیری کرد در حالی که تا هم اکنون نیز مجبور به پرداخت غرامت سنگینی در این رابطه شده است. مسلمانان جهان به تحریم کالاهای فرانسوی اقدام کردند و اگر این کار ادامه پیدا کند قطعا در این شرایط بحران زده اقتصاد فرانسه با شکست سختی روبه رو خواهد شد.

ما خواهران طلبه و بسیجی، همچون سایر مردم مسلمان این اقدام را محکوم می کنیم و از مردم عزیز کشورمان تقاضا داریم که مخالفت خود را نشان داده و همراه با سایر مسلمانان جهان به تحریم کالاهای فرانسوی بپردارند. از مسئولان دولتی نیز تقاضا داریم اقدام رئیس جمهور فرانسه را صریحا و شفاف محکوم کنند چراکه سکوت در برابر چنین اقداماتی هم سنگ و هم مرتبه با توهین به پیامبر اعظم هست. در صحنه عمل نیز مراتب مخالفت خود را به دولت فرانسه و سفیر این کشور برسانند تا این کشورها بیش از پیش جرأت و جسارت در توهین مقدسات اسلام را نداشته باشند.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8