پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ | May 13, 2021
رضوان

حوزه/ مسئول کارگروه تبلیغ و گفتمان‌سازی پذیرش حوزه های علمیه خواهران از راه اندازی بیش از ۴۵۰ کانون رضوان در مدارس علمیه خواهران سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آقای محمد ادهمی در گفت و گویی با اشاره به راه اندازی بیش از ۴۵۰ کانون رضوان در مدارس علمیه خواهران سراسر کشور، اظهار داشت: هدف از راه اندازی این کانون‌ها ثبت نام طلاب توانمند، مستعد، دارای بیان مناسب و خوش ‌برخورد مدارس علمیه خواهران کشور به عنوان سفیر رضوان جهت تبلیغ چهره به چهره و دعوت مخاطبین به شرکت در فراخوان پذیرش حوزه های علمیه خواهران است.

وی افزود: تاکنون بیش از ۵۰۰۰ بانوی طلبه مبلغ و خوش استعداد به عنوان سفیر رضوان در این کانون ها ثبت نام کرده‌اند تا در جمع های مؤمنانه، مراکز و تشکل های مردمی استان ها و شهرستان ها جهت تبیین راه و رسم طلبگی، برنامه‌های حوزه خواهران و دعوت مخاطبین به شرکت در فراخوان پذیرش فعالیت کنند.

مسئول کارگروه تبلیغ و گفتمان‌سازی پذیرش حوزه های علمیه خواهران همچنین از برگزاری جلساتی برای سفیران رضوان به صورت مجازی و طی دو هفته از ۲۶ فروردین تا ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰خبر داد و گفت: تاکنون تعداد ۶۸ کلاس دوساعته برای این افراد برگزار شده و تا پایان طرح نزدیک به ۱۷۰ کلاس برگزار خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود همچنین به برگزاری کلاس هایی به صورت مجازی با حضور کنشگران اجتماعی غیرحوزوی اشاره کرد و ادامه داد: در این کلاس ها نیز کنشگران اجتماعی ۲۸ استان کشور غیر از خراسان حضور خواهند داشت تا بتوانند در جهت تشویق و ترغیب خواهران و خانواده ها برای حضور دختران خود در حوزه های علمیه خواهران فعالیت داشته باشند.

آقای ادهمی بیان داشت: کلاس های کنشگران اجتماعی نیز به مدت دو هفته از ۲۶ فروردین سال جاری آغاز شده و تا ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت که در این مدت بیش از ۱۳۵ کلاس با حضور کارشناسان و اساتید حوزوی برگزار خواهد شد.

گفتنی است، مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران با راه اندازی قریب به ۵۰۰ مدرسه در سراسر کشور آماده پذیرش و جذب خواهران مستعد و علاقه مند به فراگیری علوم دینی است و در این راستا ثبت نام در حوزه های علمیه خواهران از ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۹ آغاز شده و تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =
google-site-verification=0iLoQV4C04yTFqMIugB47gzW8uc7-poVtQKrLZbxcw8